Kredi Kartı ile EFT Yapabilir Miyim?

Para transferleri en sık kullanılan bankacılık hizmetleri arasında yer almak ile beraber bu konudaki uygulamaların başında da EFT sistemi gelmektedir. Bir banka hesabından başka bir banka hesabına para transferi işlemi olan bu uygulamayı  hesabımızda bulunmakta olan para ile gerçekleştirmek mümkün olmak ile beraber hali hazırda banka hesabında para mevcut olmadığı halde yapmaları gereken EFT işlemleri bulunmakta olan kişilerin “Kredi kartı ile eft yapabilir miyim?” diye merak ettikleri de bilinmekte olan bir durumdur.

Kimi zaman sahip olduğumuz banka hesabında para mevcut olmadığı halde belli yerlere ödeme yapma ya da daha farklı amaçlar ile EFT yapmak zorunda kalabilmekteyiz. Söz konusu olan bu durumda kalan kişiler kendine çözüm olacak bir sistem arar iken akıllarına gelen ilk durum sahip oldukları kredi kartları ile EFT yapmaktır. Ancak kullanmakta olduğu kart ile EFT yapma gibi bir sunulup sunulmadığı konusunda tereddüt yaşamakta olan bu kişiler söz konusu olan durum ile alakalı olarak net bir bilgi araştırmaktadırlar.

bankalar

bankalar

Bu konu ile alakalı olarak söylenebilecek en önemli açıklama ise kredi kartı ile EFT yapma sisteminin hali hazırda uygulanmakta olan bir süreç olduğudur. Ancak bu konuda bilinmesi gereken bir diğer ve en önemli olan durum ise hangi bankaların kredi kartı aracılığı ile bu işlemi yapma olanağı sunduğudur. Bu bilgiye vakıf olmaksızın mevzu bahis olan işlemi yapmak mümkün olmamak ile beraber, kullanıcılarına anlatılmakta olan kolaylığı sunmakta olan bankalardan bazıları şunlardır;

 1. Ziraat Bankası,
 2. Halk Banka,
 3. ING Bank,
 4. Alternatif Bank,
 5. Odeabank,
 6. Akbank,
 7. İş Bankası,
 8. Pozitif Bank,
 9. Garanti Bankası,
 10. Yapı Kredi Bankası,
 11. Aktifbank,
 12. Vakıf Bankası,
 13. HSBC Bank,
 14. Denizbank,
 15. Finans Bank,
 16. Şekerbank ve
 17. Türkiye Ekonomi Bankası’dır.

Bu konu ile alakalı olarak EFT işlemi için açılış saati, EFT işlemi için saati kapanış saati ya da EFT yapma limiti ile alakalı olarak detaylı bilgi edinmek için ise bankanıza ait olan ve yedi gün yirmi dört saat hizmet veren çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın