Kredi Çekmek İstiyorum Öğrenciyim Param Yok

Öğrenciyim kredi çekebilir miyim? Öğrenciyim bana kredi çıkar mı? Öğrenciyim kredi çekmek istiyorum diyorsanız sizin için önerilerimiz hatta çözümlerimiz var. Bankalar tarafından bireylerin ihtiyaçlarına cevap olarak verilen banka kredilerini alabilmek için bankalar tarafından koyulan şartlar bulunmaktadır. Bunların ilk şartı reşit olmak 18 yaşını doldurmuş olmaktır. 18 yaşını doldurmamış olan çoçukların kredi kullanması kesinlikle mümkün değildir. Yani lisede okumakta bulunan hiç bir öğrenciye kredi verilebilmesi hiç bir banka tarafından mümkün olmamaktadır. Ancak üniversitede okumakta olan 18 yaşını doldurmuş olan öğrenciler kredi başvuru formunu doldurmaya hak kazanabilmektedirler. Fakat bankalar aracılığı ile talep edilen kredilerde aranan tek şart 18 yaşını doldurmuş olmak değildir. Üniversite öğrencileri 18 yaşını doldurmuş olabilir ancak bankalarca aranan diğer bir nitelik ise  aylık gelir düzeyini gösteren bir belgedir. Bu nedenle okurken aynı zamanda çalışan öğrenciler sadece bu kategoriye girmekte ve sadece gelirlerini belgeleyebilen öğrenciler kredi başvuru formunu doldurmaya hak kazanmaktadırlar.

Öğrenciyim kredi çekebilir miyim

Öğrenciyim kredi çekebilir miyim

Bankalardan kredi talebinde bulunabilmek için sadece bunlarda yetmemekte üçüncü bir şart olan kredi notu burada hemen kendisini göstermektedir. Eğer 18 yaşına yeni girmiş veya bankalardan bu zaman kadar herhangi bir ürün talebinde bulunmamışsanız çok yüksek ihtimalle bankalar aracılığı ile yapılan kredi kayıt bürosu sorgulama sonucunuz 0 olarak çıkacaktır. Bu puan da kredi alabilmede eksi puan olarak değerlendirilir. Bankalar aracılığı ile kredi talebi yapılamaz. Bu durumda yapılabilecek tek şey öğrenciye düşük limitli bir kredi kartı çıkartmak ve kredi kartından düzenli olarak harcama yapıp ilgili karta düzenli ödemesini yapmasını sağlamak ile gerçekleşir. Böylelikle kişinin kredi kayıt bürosu aracılığı ile yapılan puan sorgulamasında puanında artış gözükerek kredi talebi ancak bu şekilde giriş yapılabilmektedir.

Öğrenciye Kredi Veren Banka

Bir örnek vermek istiyorum. Öğrenci olan ve sabit geliri olmayan bir arkadaşım ihtiyaç kredisi için Denizbank’tan 3500 Tl kredi talebinde bulundu ve krediyi aldı. Kredisinin olumlu sonuçlanmasının en büyük sebebi kredi notuydu. Bu sebeple zaman içinde kredi kart limiti arttırılmıştı. İşte bu yüzden kredi alabilmede en önemli kriterlerden biri kredi notudur diyoruz. Eğer öğrenciyseniz ve hala bir kredi kartınız yoksa ileride doğacak kredi ihtiyaçlarınızı giderebilmek adına HSBC,Finansbank,Citibank gibi bankalar öğrenciye kolaylıkla kredi kartı verebilmektedir. Bu gibi bankalardan kredi kartı alabilir ve düzenli ödeyerek kredi notunuzu yükseltmeye başlayabilirsiniz. Böylelikle vakti geldiğinde kredi sıkıntısı çekmemiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın