Kredi Çekmek İstiyorum ama Ev Hanımıyım

Kredi çekmek istiyorum ama ev hanımıyım ne yapabilirim? Yaşam koşulları düşünüldüğünde, bazen istenilmeyen harcamalar ortaya çıkabilir. Özellikle de çalışmıyorsanız, mevcutta bir geliriniz bulunmuyorsa, o zaman yapabilecek pek bir alternatif kalmıyor. Akıllara da ilk olarak bankalara başvuru yapmak geliyor. Bankalardan kredi alabilmek de sanıldığı kadar kolay değil. Özellikle ilk koşul olarak, bir iş yerinde sigortalı olarak en az 6 aydır çalışıyor olmak da bankadan kredi çekebilmek için istenilen koşullar arasında yer alıyor. Peki, kredi çekmek istiyorum ama ev hanımıyım diyorsanız ne yapabilirsiniz?

ev hanımlarına kredi

ev hanımlarına kredi

Kredi çekmek istiyorum ama ev hanımıyım diyorsanız ve net bankadan yatan bir sabit geliriniz yoksa, teminat gösterebilecek bir gayrimenkulünüz bulunması gerekiyor. Bu koşulu da sağlayamıyorsanız bankalardan kredi çekmeniz neredeyse imkansız.

 

Her ne kadar, ev hanımlarına kredi çıkartılır diyen kişiler bulunsa da, bu kişilerin de adınıza kredi çıkarmaları da pek mümkün gözükmüyor. Fakat, senetle kredi verenler size yardımcı olabilirler. Yine de, alacağınız krediyi ödeme şansınızın bulunmadığını düşünmüyorsanız, bu kişilerle çalışmanızı tavsiye etmeyiz. Bankalardan kredi çekmek ya da tefecilerden borç para almak yerine, evden yapılabilecek işler ile ilgili araştırma yaparak, bütçenize katkıda bulunmanızı tavsiye ederiz. Evden yapılabilecek ek işler ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz, yazımızın altındaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın