Kredi Çekebilir miyim? SORGULA

Bankalara borcum var kredi çekebilir miyim? Bankalardan kredi çekebilmeniz için gerekli olan tüm koşulları yazımızın içerisinde bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra, acil kredi arıyorum bankalar hariç dediğinizde de başvurabileceğiniz diğer yöntemleri de yazımızın içerisinde bulabilirsiniz. Öncelikle bankalardan kredi çekmek istiyorsanız, belgelenebilir bir sabit geliriniz olması gerekir ya da bankalara teminat olan gösterebileceğiniz, siizn üzerinize kayıtlı bir gayrimenkule sahip olmanız gerekir. Kredi çekebilir miyim sorunuzun diğer koşullarına gelecek olursak…

Kredi çekebilir miyim diye bankalara başvuru yapmadan önce bu koşulları sağlayıp sağlamadığınızı öğrenmenizde fayda var. Bu sayede banka şubelerine giderek zamanınızı boş yere harcamamış olursunuz. Yukarıda da bahsettiğimiz giib öncelikle, bir iş yerinde en az 6 aydır sigortalı olarak çalışıyor olmanız gerekir. Bunun yanı sıra sıra, eğer çalışmıyorsanız, sabit bankadan yatan bir kire bedeliniz, birinden kalan bir maaş ya da gayrimenkul ipoteği ile de kredi alma şansınız var.

Dİğer bir koşul ise, kredi notu puanınız. Kredi notu puanlarınızın yüksek olabilmesi için, banka ürünlerini düzenli olarak kullanmanız oldukça önemli. Eğer bankalardan kredi alamıyorsanız da, senetle kredi verenler için araştırma yapmanız yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu ne hakkında:
    kredi çekebilirmiyim sorgula
2 Yorum yapılmış
  • İsmail | 21 Ocak 2017

    Acil ihtiyaç kredisi

  • aylin sagir | 16 Ekim 2017

    İhtiyaç kredisi lazım bana kredi çıkar mı nasıl sorgularım?

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın