Kredi Alamayanlara Kredi Verenler

Kredi alamayanlara kredi verenler kimlerdir, nasıl çalışıyorlar, bana yardımcı olurlar mı? Son yıllarda bankalardan kredi alabilmek oldukça zorlaştı. Bu sebeple de, banka dışında kredi verenler olarak özel bir iş kapısı da açıldı diyebilir. Aslına bakılırsa, bu kişiler yıllardır bulunmaktaydı. Fakat, özel bankaların kurulması ile, bu kişiler eskisi kadar talep görmezler oldular. Çünkü bankalar daha güvenilirdi ve senet imzalamanıza da gerek kalmıyordu.

Ancak, özel bankaların bu kampanyaları nedeni ile, zor durumda kalan pek çok kişi ortaya çıkınca, BDDK tarafından konuya el atıldı ve bankaların kredi verebilme standartı oluşturuldu. Bu standarta uymayan kimse de bankalardan kredi alamaz duruma geldi. Bu noktada da yine senetle kredi verenler talep görmeye başladı.Kredi alamayanlara kredi verenler, aynı zamanda senetle borç para veren kişiler olarak da bilinmekte. Yine bankaların prensipleriyle ile çalışıyorlar.

Aylık vadeler düzenleyip, geri ödeme planı çıkartıyorlar. Yalnız bu noktada bilmeniz gereken önemli konu, bankalardan çok daha yüksek faiz oranları bulunuyor. Yani aldığınız borcu neredeyse iki katı olarak geri ödemeniz bekleniyor. Bu sebeple, ödemede sorunlar yaşayacağınız düşünüyorsanız, bu kişiler ile hiç çalışmamanızı tavsiye deriz. Bunun yerine bankalara olan borçlarınızı düzenli oalrak ödeyerek, kredi notu puanınızı her daim yüksek tutabilirsiniz. İhtiyacınız olan her an da bankalardan bu sayede gidip kredi çekebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu ne hakkında:
    kredi alamayanlara kredi
1 Yorum yapılmış
  • Ahmet | 15 Mart 2017

    Bir dönem kredi kartı gecikme var acil 10000 TL’ye ihtiyaç var yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın