İş Kurmak İsteyenlere Geri Ödemesiz Destek ve Kredi

İş kurmak düşüncesinde olanlar,öncelikle kendi olanaklarına,ardından aile ve eş,dost akrabalarına başvurarak bir şeyler yapmaya çalışıyor. Fakat iş kurmak istediği takdirde ne aileden,ne arkadaştan destek göremeyen arkadaşlarda var. Aslında en büyük adım olan,iş kurma düşüncesidir. Ama para, önce kağıt, sonra kayıt olmaya başlandığı andan beri çoğu fikrimizden cayma sebebimizi de beraberinde getirdi. Çünkü: maddi imkanı olanlar ve olmayanlar olarak ikiye ayrılıyor halk. Bu durumda maddi gücü olmayanlar yan gelsin yatsın,ekonomimize katkı sağlamasın diye bir şey de yok. Sizler isteyin,ama çok isteyin,çok araştırın fırsat var,mutlaka bir fırsat var.

Bugün sizlere KOSGEB’ten bahsedeceğim.
KOSGEB Girişimcilik Destek Programı‘yla geri ödemesiz hibe alabilirsiniz. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ( KOSGEB ) ve Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumunun ( İŞKUR ),ortaklaşa düzenledikleri Girişimcilik Proje Destek Programı kapsamında,iş kurmak isteyen girişimcilere 27 bin TL hibe ve girişimciler,işlerini kurduktan sonra 1 yıl sonra, 2 yılı ödemesiz olmak üzere 36 ay vade ile faizsiz 70 bin TL kredi kullanabilme imkanınız vardı.

1 Ocak ‘tan itibaren 50 bin hibe ile 100 bine kadar kredi olarak tekrar düzenlendi rakamlar…
15 gün 72 saatlik alacağınız eğitim sonucunda elde edeceğiniz sertifika ile bankalardan rahatlıkla kredinizi kullanabileceksiniz..
Bu projeden yararlanabilmek için ilköğretim mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmak yeterli.

Bir önceki yazımız olan Miles&Smiles Kredi Kartı Sevgililer Günü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın