İş Bankasından Türkiye’nin Ev Kredisi Kampanya Detayları

Bankalar arasında kullandırdıkları kredilerde sürekli yaptıkları kampanyalar ile adından oldukça sık söz ettiren İş bankası bugünlerde içerisinde bulunduğumuz OHAL neticesinde bankalara ait konut kredisi faiz oranlarında görülen düşüşler neticesinde tüm bankalar kar getirisi oldukça yüksek olan bu ürüne yönelerek,çeşitli kampanyalar yapmışlardır. İşte İş bankası da bu bankalar arasındaki yerini almıştır. Konut kredisi adı altında yapmış bulunduğu kampanyanın amacı hala kirada oturmakta olan bireyleri uygun faizler ile konut sahibi yapabilme olanağıdır. Bankalar tarafından bireylere sunulmakta olan kredi hizmetleri arasında hem bireylere hemde bankalara en çok kar sağlamakta olan konut kredisi ürünleri her bankada birbirinden farklılık göstermektedir. Bu nedenle bireyler bankalar arasında araştırma yaparak kendilerine en uygun olan konut kredisini seçmektedirler.

Türkiye İş Bankası 0,95 Faizli Konut Kredisi Kampanyası

Türkiye İş Bankası 0,95 Faizli Konut Kredisi Kampanyası

İş bankasının hazırlayarak piyasaya sürmüş olduğu konut kredisi faiz oranları oldukça cazip olup bireylerin ilgisini çekmektedir. Kredi talebinde bulunacak olan bireylerin hayat sigortası yaptırması koşulu ile verilen kredide ki faiz oranı 0,95 olup,kredi vadesi diğer bankaların vadeleri ile benzerlik göstererek 120 ay olarak belirlenmiştir. Hayat sigortası yaptırmadan kredi talep etmek isteyen bireylerin çekmekte oldukları kredilere istinaden faiz oranı 0,99 olarak belirlenmiş vade yine 120 ay olarak bırakılmıştır. Hayat sigortalı olan krediden binde beş oranında tahsis ücreti kesintisi yapılmaktadır.

Örneğin kampanya dahilinde 100.000-TL konut kredisi kullanmak isteyen birey hayat sigortasının zorunlu olduğu kredi kampanyasından yararlandığı takdirde 500-TL tahsis ücreti,750-TL Ekspertiz ücreti gibi masraflar alınmakta,faiz oranına ilişkin geri ödeme tutarı ise 168,029 olarak belirlenmektedir.  Ancak hayat sigortasının zorunlu olmadığı kredi kampanyasından yararlanmayı talep eden bireyler ise tahsis ücretinden muaf olmakta,yalnızca 750-TL tutarında ekspertiz ücreti ödemektedir. Fakat ilgili faiz oranının hayat sigortalı krediye oranla yüksek oluşu neticesinde kredi geri ödeme tutarı 171,334 olmaktadır. İlgili kredilere ait tercihler bireyin kendisine bırakılmıştır.

İlgili krediye başvuru yapabilmek adına bireylerin kredi kullandırım esnasındaki şartları birebir taşımaları gerekmektedir. Yani bireye ait gelir düzeyinin kredi taksitlerinin geri ödemelerini karşılayabilecek tutarda olması,bireyin kredi puanının olumlu olması,ödemelerinde herhangi bir düzensizlik olmaması gerekmektedir. Bütün bu sonuçların olumlu olması durumunda kredi başvurusunda bulunan bireylerin kredisi talepleri için ilk aşamada kefil talep etmeyen iş bankası gerektiği durumda kefil talebini bireye iletebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tek Kredi Kredi Transferi Peki Nasıl Oluyor? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın