İş Bankası Taşıt Kredisi

Araba almak artık bir lüks olmaktan çıkmış ve temel ihtiyaçlar arasında yerini almıştır. Ancak söz konusu olan bu ihtiyaç için para bulmak son derece zor bir süreç olduğundan dolayı oldukça fazla sayıda kişi taşıt kredisi çekmek sureti araç sahibi olma yolunu tercih etmektedir. Adı geçen bu kredi olanağını ülkemizde çalışmalarına devam etmekte olan hemen hemen her banka vermek ile beraber bu konuda en çok dikkat çeken ve en çok tercih edilen İş Bankası taşıt kredisi olmaktadır.

Ülkemizin en gelişmiş özel sermayeli bankası olarak dikkatleri üzerine çekmekte olan İş Bankası sunmakta olduğu pek çok farklı hizmet ile müşteri yelpazesi oldukça geniş olan yerler arasında ön sıralarda bulunmaktadır. Bu noktada sunmakta oldukları olanakların başında taşıt kredisi hizmeti gelmek ile beraber bu konu ile alakalı olarak belirtilmesi gereken belli başlı detaylar şunlardır;

iş bankası

  1. Söz konusu olan bu kredi hizmeti sıfır arabaları, ikinci el arabaları ve hafif ticari kapsamaktadır. Almak istediğiniz her türlü binek araçlar ve hafif ticari araçlar bu kredi olanağı dahilinde alabileceğiniz araçlar arasında yer almaktadır.
  2. Eğer alabileceğiniz araç sıfır kilometre ise banka bunun için gerekli olan krediyi kefil talep etmeksizin verecek olup güvence olarak ise yalnızca aracınızı rehnedecektir. Bu rehin süreci ise kredi ödememiz bitince sonlanacak olan bir süreçtir.
  3. Bu bankanın söz konusu olan kredi hizmeti ile alakalı olarak belirlemiş olduğu faiz oranı alınacak aracın özelliğine göre farklılık göstermektedir. Bu duruma göre;
  • Kampanyalı olan binek araçlardan alacak iseniz size sunulacak faiz oranı sabit olup yüzde 1.10’dur. Bu hizmet olanağı dahilinde yapılacak olan ödeme süresi ise en çok kırk sekiz ay olarak belirlenmiştir. Ancak bu kampanya dahilinde ikinci el binek araçlarda uygulanmakta olan faiz oranı farklılık göstermekte  olup yüzde 1.13 olarak tespit edilmiştir.
  • Alacağınız araç kampanya haricinde ve sıfır kilometre ise faiz oranı yüzde 1.20 olmaktadır. Vade süresi ise yine en çok kırk sekiz ay olmaktadır.
  • İkinci  el bir araç için çekeceğiniz kredi ise yüzde 1.25 faiz oranı ile işlem görecek olup vade süresi de en kırk sekiz aydır.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın