ING Sadece Faiz Ödemeli Mortgage Kredisi

En güzel yatırım aracı, her dönemde konut almak olmuştur. Bugünlerde konut fiyatları inanılmaz yükseliyor. Bu yüzden de insanlar, fiyatlardaki hızlı yükselişin devam edeceğini düşünüyor ve ihtiyaçları olmasa da konut almaya yöneliyorlar. Bu yöneliş, birikmlerin değerlendirilmesi şeklinde olabileceği gibi kredi kullanarak ve borçlanarak da yapılıyor.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, son bir yılda konut fiyatlarında yaşanan artış oranı, diğer herhangi bir yatırım aracından, hatta dövizden bile daha yüksek olmuştur. Konut fiyatlarındaki bu artış, banka konut kredisi maliyetlerinin bile üzerine çıkmıştır. İnsanlar konutu ileride daha yüksek fiyata satmak ümidiyle almak için borçlanıyorlar. Özellikle İstanbul’da konut fiyatları aşırı yükselmiştir ve İstanbul, konut satın almak isteyenlerin öncelikle tercih ettikleri şehir olmuştur. Konut satışların büyük bir kısmı İstanbul’da yapılıyor.

Kısaca, konut satışlarında, konut ihtiyacı olanların talebi etkili olmuştur ama bu talebin çok büyük bir kısmı konutu bir yatırım aracı olarak görmektedir. Böyle olduğu için de bankalar, elbette ING Bank dahil, birbirlerinden farklı koşullara sahip çok çeşitli konut kredisi ürünleri geliştirmişlerdir.

ING Bank’ın sunduğu Sadece Faiz Ödemeli Mortgage Kredisi, öncelikle faiz yükünden kurtulmak isteyen müşterilere yöneliktir. Bu şekilde kredi taksitleri düşük tutulmak istenmektedir. Bu kredinin özelliği, vade boyunca sadece kredinin fazilerinin taksitlendiriliyor olmasıdır. Yapılan ödemeler hep kredinin faizi içindir. Kredinin son taksidinde anapara ödenir. Bu yüzden kredi taksit tutarları düşüktür.

Sadece Faiz Ödemeli Mortgage Kredisi’nin vadesi en fazla dört yıldır. Vade boyunca düşük taksitler ödemek isteyen ve vadede eline geçecek toplu para ile krediyi kapatmayı düşünenler için oldukça cazip bir üründür.

Bu konut kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak için, bankanın internet sitesinden, “Randevu Al” seçeneğini kullanarak Mortgage Randevu Talep Formu doldurulabilir. Ya da doğrudan bir ING Bankşubesine gidilebilir.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın