ING Sabit Taksitli Mortgage Kredisi

Son yıllarda çokça duyulmaya başlanan mortgage sistemi, basitçe konut finansman sistemi olarak ifade edilebilir. Uzun vadeli ipotekli konut kredisi anlamına gelen mortgage sistemi, bizde yeni olmasına rağmen, bugün dünyada konut edinmede çok yaygın kullanılan bir finansman yöntemidir. Mortgage sistemi, bankalar ya da bu amaçla kurulmuş finans kuruluşları tarafından, satın alınan konut üzerine ipotek tesis edilerek, 30 yıla kadar uzun vadelerde kredi kullandırılması esasına dayanıyor.

Mortage sisteminin kapsamı olduka geniştir. Bu sistemin kapsamına, konut edinmek amacı ile müşterilere kredi kullandırılması, konutların finansal kiralama yöntemi ile müşterilere kiralanması, müşterilerin mevcut konutları teminat gösterilerek kredi kullandırılması ve alınan konut kredilerinin yeniden finansmanı için kullandırılan krediler girmektedir. Bu şekilde yapımı süren konutlar da mortage sistemine dahildir.

ING Bank portföyünde, Taksitli Mortgage Kredisi yanında, 3 Ayda Bir Ödemeli Mortgage, Sadece Faiz Ödemeli Mortgage, Müşterek Mortgage, Gurbetçilere Mortgage, Eşit Anapara Ödemeli Mortgage, Ara Ödemeli Mortgage ve benzeri çok sayıda konut kredisi ürünü bulunmaktadır. Bütün bu krediler, mortgage esası üzerine inşa edilmiştir, ancak kredi kullandırım koşullarındaki özellikleri ile birbirinden farklılaşmaktadır.

Sabit Taksitli Mortgage kredisinin ana özelliği ise vade boyunca taksit tutarlarının değişmemesi, hep sabit kalmasıdır. Bu krediden yararlanmak için birkaç yol bulunuyor. Birinci yol bankanın internet sitesinden, “Randevu Al” seçeneğini kullanarak Mortgage Randevu Talep Formu’nu doldurmaktır. Bankanın mortgage uzmanları, geri dönüş yaparak, konut kredisi ile ilgili sorulara cevap vermekte ve en uygun ürün ile ilgili çözümler sunmaktadır. İkinci yol bankanın (0850) 222 0 600 numaralı Telefon Bankacılığı sisteminin aramaktır. Burada da gerekli bilgiler hemen aktarılmaktadır.

Ancak Sabit Taksitli Mortgage kredisini talep etmek için en hızlı yol en yakın ING Bank şubesini ziyaret etmektir.

Başvuru yapıldıktan sonra banka, alınacak konut için uzman eksperlerini görevlendirir ve konutun değerini tespit ettirir. Ayrıca tapu ve ipotek işlemleri, bankanın avukatları tarafından kolayca yapılır.

ING Bank’ın internet sitesinde bir de MortgageMetre ismi verilen bir uygulama bulunuyor. Kredi ihtiyacında olan kişiler bu uygulama sayesinde, ödeyebilecekleri aylık taksit miktarı ve kredi süresini girdiklerinde, sistem alınabilir gayrimenkul tutarını ve kullanılabilir kredi tutarı hesaplamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın