ING 3 Ayda Bir Ödemeli Mortgage Kredisi

2015 yılının ilk altı ayında konut satışları, geçen yılın ilk altı ayına göre yüzde 21 oranında artmış ve 635 bine ulaşmış. Ekonomistlere göre aynı dönemde bir de ekonomik durgunluk vardı. Hane halkının gelir düzeyi ve tüketim harcamalarında bir artış görünmüyor. Buna rağmen konut satışlarında artış hızı sürüyor. Öyle görünüyor ki bu talep canlılığı, bir süre daha devam edecek.

İlginç olan şu ki, konut fiyatlarında bir düşüş yok. Merkez Bankası’nın hesaplamalarına göre, Nisan 2014 ile Nisan 2015 döneminde ülke genelinde konut fiyatlarında yüzde 19’a yakın artış var. İstanbul’da artış oranı yüzde 29. Buna rağmen üstelik enflasyon yüzde 8’lerde gezerken insanların konut almaları ilginç bir durum. Galiba bunun nedeni konuttaki değer artışının hızlı olmasıdır.

Bu nedenle bankalar konut kredilerine her zaman olduğundan daha fazla önem vermeye başladılar. Üstelik her bankanın birden fazla konut kredisi ürünü bulunuyor. Aynı şekilde ING Bank portföyünde de, Müşterek Mortgage, Gurbetçilere Mortgage, Taksitli Mortgage Kredisi, Sadece Faiz Ödemeli Mortgage, Eşit Anapara Ödemeli Mortgage, Ara Ödemeli Mortgage gibi birbirine alternatif çok sayıda konut kredisi ürünü bulunuyor.

Elbette bu konut kredilerinin temelinde mortgage sistemi var. Farklı olan sadece kredi kullandırım koşullarındaki özelliklerdir.

ING Bank, 3 Ayda Bir Ödemeli Mortgage kredisini, evi olsun isteyen ve emekli maaşını ING’den alan müşterileri için sunmaktadır. Üç ayda bir emekli maaşı alan bu müşteri kesimi, genelde ödemelerini de üç ayda bir yapmaktadır. Bunu dikkate alan banka, kredi taksitlerini emekli maaşı alınan dönemde, yani 3 ayda bir ödemek isteyen müşterileri için 3 Ayda Bir Ödemeli Mortgage kredisi tasarlamıştır.

Bu krediyi kullanmak isteyenler, bankanın internet sitesinden, “Randevu Al” seçeneğini kullanarak Mortgage Randevu Talep Formu’nu doldurabilir. Bankanın müşteri temsilcileri hızla geri dönüş yaparak, konut kredisi ile ilgili tereddüt duyulan noktalara açıklık getirecek ve uygun çözümler sunacaktır. Ya da en doğrusu şubeyi ziyaret etmektir. Çünkü banka, kredi başvurusu sırasında, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, son üç aya ait bir fatura ve satın alınacak konutun tapu fotokopisi gibi belgeler istemektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın