HSBC Morgage Kredisi

2001 yılında Demirbank’ı satın aldıktan sonra HSBC Bank, Bireysel Bankacılık hizmetlerine daha fazla ağırlık vermeye başlamıştır. Ülkemizin öncü uluslararası bankası olma hedefine uygun şekilde, büyümeye devam eden HSBC Bank, bu stratejisi paralelinde ana faaliyetlerine, şube yaygınlığına, çalışanlarına ve sistemlerine yatırım yapmayı ve müşterilerine katma değerli hizmetler sunmayı sürdürmektedir.

Bu anlamda ülkemizdeki inşaat sektöründe yaşanan canlanma ve konut talebinin artıyor olması, bankanın konut kredilerinde de hedeflerini yükseltmesine neden olmuştur.

Banka, HSBC Mortage Kredisi ürününü pazarlarken, şimdi herkes ev sahibi oluyor, diyerek müşterilerine konut kredisi avantajlarını sunuyor. Bu kredi, insanların gönlündeki eve çok uygun koşullarla sahip olmasına fırsat yaratıyor.

HSBC Mortage Kredisi, yapımı tamamlanmış konut alımlarında, en az 5.000 TL olmak koşulu ile talep edilebilir. Banka bu konut için bir ekzpertiz çalışması yaptırmakta ve ekspertiz değerinin en fazla yüzde 75’ini konut kredisi olarak vermektedir.

Banka, konut kredilerini en fazla 120 ay vadeye kadar vermektedir.

HSBC Bank, piyasa koşullarına göre en uygun faiz oranlarını vermektedir. Bunun yanında konut kredisi kullanan kişiler, ara ödeme, erken ödeme ya da otomatik ödeme gibi bankanın sunduğu kolaylıklardan da faydalanabilir.

Banka ayrıca konut kredisi kullandırımı sırasında, ferdi kaza sigortası da yaptığından, sigorta işlemleri sırasında sağlık beyanı veya check up gibi işlemlere de gerek kalmamaktadır.
Baştan kararlaştırılan faiz oranı, kredi vadesi boyunca değişmeden aynı kalmakta, bu şekilde kredi kullanan kişiler vade sonuna kadar ne ödeyeceğini bilmektedir.

Bankanın internet sitesinde, müşterilerin karar vermelerini kolaylaştırmak amacı ile, Mortgage Kredisi Hesapla başlıklı bir hesaplama uygulaması bulunuyor. Bu uygulama sayesinde, talep edilen konut kredisi tutarı ve vade girilerek aylık taksit tutarını görmek mümkün olmaktadır. Ayrıca yine internet sitesi üzerindeki bir uygulama aracılığı ile, örnek kredi tutarına göre kredinin yıllık toplam maliyetini ve kullandırım sırasında alınacak ekspertiz masrafı, ipotek tesis masrafı, yıllık DASK primi, yıllık konut sigortası primi, ferdi kaza sigortası primi ve vergi rakamlarını görmek mümkündür.

HSBC Mortage Kredisi için internet üzerinden başvuru yapılabilir, ya da en yakın HSBC şubesine giderek başvuru yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın