Hazır Kredi Veren Bankalar

Hepimizin hayatta kalabilmek adına paraya ihtiyacı var mutlaka. İhtiyaçlarımızı gidermek için en temel ihtiyacımız para. Maalesef günümüz şartlarında çalışıyor olsak da bile geçim zor. Öyle zamanlar oluyor ki bazen ihtiyaçlarımızı karşılayamadan aldığımız maaşın tükendiğini görebiliyoruz. En çokta bu nedenden dolayı kredi vererek nakit para akışını sağlayan bankalara elimizi veriyoruz da kolumuzu kurtaramıyoruz ya.

Yinede iyi ki varlar ama…En azından taksit ödemelerimizi düzenli yaptığımızda tutunacak bir dalımız oluyor acil ihtiyaçlarımızda her zaman. Tabi ki o krediye sahip olmakta pek kolay değil. Bir kere kredi çekebilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaran ile banka tarafından sorgulanması gerekiyor. Yapılan bu sorgu sonucunda sayısal verilerin en az 1 300 civarı bir puan çıkması gerekiyor. Daha sonra beyan ettiğin gelirinin bu kredinin taksitlerini ödemeye yeterli olması gerekiyor. Ancak bütün  bu şartları sağlayarak kredi alabilirsen karşılayabilirsin ihtiyaçlarını.

Peki kredi almak her zaman bu kadar zor mudur. Hiç şubeye gitmeden hazır kredi veren banka yok mudur? Tabi ki var. Bütün bankaların mutlaka internetten kredi başvuru formu vardır mesela. İnternete girip hazır kredi veren bankalar dediğinizde çıkan linke tıklayarak başvuru yapabilir daha sonra eğer olumlu bakılırsa ön onay verilerek telefonunuza “ön onaylı krediniz hazırdır lütfen şubeye uğrayınız” mesajı gelir.

Örneğin şimdilerde ING Bank ta bulunan hazır kredi kampanyası ile paran anında hesabında. Birde Aktif Bank ‘ta eğer internetten N kolay kredi yazarsanız onaylanması durumunda paranız anınd ptt şubelerinden alabiliyorsunuz. Aktif Banka bağlı olarak hizmet veren bir site.

Hazır kredi veren bankalardan kredi almak zamandan tasarruf sağlayıp özellikle acil para ihtiyaçlarınız için aynı gün hesaba geçiyor olması önemli bir unsur içermektedir.Günümüzde aynı gün kredi çıkaran bankalar mevcut aslında. Ama her bankada olduğu gibi onlarda da teferruat her zaman var. En iyisi ön onayı aldıktan sonra kredi için banka şubesine gitmek. Yanlız tabiki bu ön onay demek kredinin %100 verilmesi anlamına gelmemekte bazen. Eğer kredi notun düşükse ve borçlanman yüksekse bazen ön onayı almış olsan dahi şubeye gittiğinde geri dönebiliyorsun maalesef.Bu hazır kredi veren bankalara o yüzden yine kredi çekebilir bir sicille gitmek gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın