Halkbank Hesap No Kartın Neresinde Yazar?

Halkbank, Türkiye’nin en çok şirket ile anlaşması bulunan bankaları arasında yer alıyor. Bu sayede de pek çok kişiye ulaşarak, pek çok kişinin kendisinden bankamatik kartı sahip olmasını sağlıyor. Aynı şekilde, ülke genelinin tamamına ulaşacak şekilde sunduğu atm hizmeti ile de her an, her yerde banka bilgilerinize ulaşmanızı sağlıyor. Banka, müşterilerinin zor durumda kalmaması adına, bankamatik kartları üzerinde, kişilerin müşteri numaralarının yanı sıra, hesap numaralarını da yazıyor. Halkbank hesap no kartın ön yüzünde yazar.

Aynı şekilde kartın ön yüzünde, müşteri numaranız, kart sahibinin adı soyadı ve son kullanma tarihi yazar. Güvenlik kodunuz ise, kartınızın arkasındaki güvenlik şeridi üzerinde yazan son üç hanedir.

Bankamatik kartınız yanınızda değilse, hesap numaranızı nasıl öğrenirsiniz? Bunun için tercih edebileceğiniz bşr kaç yol var. Bu yollardan hangisi sizin için uygunsa ya da daha kolay geliyorsa, o yolu tercih edebilirsiniz.

IBAN’dan hesap numarası nasıl bulunur; bu işlem aslına bakarsanız, tüm bankalardaki hesap numaraları için geçerlidir. IBAN numaranızı biliyorsanız, bu numaranın son 16 hanesi hesap numaranızdır. Sıralama ise, bankanın kodu, şube kodu ve hesap numarası şeklinde sıralanır.

Atm’den hesap bilgisi sorgulama; bunun için yapmanız gereken, size en yakın Halkbank atmsine giderek, sisteme giriş yapmanız yeterli olacaktır. Yanınızda bankamatik kartınız varsa, kart ve şifreniz ile girerek hesap bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Eğer, kartınız yanınızda değilse, TC kimlik numaranız ile sisteme giriş yaparak yine, hesap bilgilerinize ulaşma şansınız bulunuyor.

Halkbank

Halkbank

Halkbank telefon bankacılığı ve şnternet bankacılığından da, tüm hesap bilgilerinize ulaşma imkanınız var. Yine diğer sistemlerde olduğu gibi yanınızda hesap kartınızın bulunmasına da gerek yok. Sadece internet bağlantılı online sistemlerde sisteme kayıtlı cep telefonunuzun yanınızda olması gerekir. Bunun nedeni, sisteme kart bilgilerinizi giremediğiniz için, sistem cep telefonunuza kod göndererek onay almak isteyebilir. Banka şubelerine kimliğiniz ile başvuru yaparak da hesap bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Son olarak, hesap numaranızı öğrenebilmek için kullanabileceğiniz sistem ise, Halkbank arayüz programları. Akıllı cep telefonunuza ya da tabletinize Halkbank internet bankacılığı programını indirerek, dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden hesap bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Konu ne hakkında:
    halkbank hesap no nerede yazar
1 Yorum yapılmış
  • Mehmet | 8 Haziran 2018

    16 kartın üstünde iban numaram silinmiş nasıl bulabilirim hesap numaramı

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın