Finansbank Motosiklet Kredisi

Motosiklet sevdası ayrı bir şeydir. Çoğu kimse iki teker üzerinde güvende olmayacağını düşünür ama kurallarına uygun kullanılırsa ve düzenli muayeneleri yapılırsa motosiklet kullanmasını tadı hiçbir şeyde yoktur. Motosiklet öylesine bir tutkudur ki, örneğin efsanevi Harley tutkunlarının gezileri, yarışları çoğu kişiyi imrendirir. Bir araba fiyatından çok daha yüksek olabilen bu motosikletleri almak için de güç yetmeyebilir.

Ancak daha mütevazi davrananlar ve sınırlı bütçeleri ile motosiklet almak isteyen tutkunlar da yok değil. Finansbank bu kişileri düşünerek taşıt kredisi kategorisine giren Motosiklet Kredisi ürünü sunmaktadır. Yoğun trafikte daha rahat yol alabilmenin özgürlüğünü yaşamak isteyenlere ya da açık alanlarda rüzgarın keyfini sürmek isteyen macera sevenlere banka şimdi Motosiklet Kredisi almalarını önermektedir. Bu şekilde hayallerin gerçek olmasında banka da pay sahibi olacaktır.

Finansbank, bu kredi için herhangi bir motosiklet markasını sınırlamıyor. Honda, BMW, Suzuki, Yamaha, Polaris, Vespa hatta Harley Davidson motosiklet almak için de bu kredi kullanılabilir. Bununla birlikte banka, kredi dönüşünü güvenceye almak için teminat olarak, satın alınan motosikletin rehin belgesini görmek istiyor. Banka kredi kullandırımı sırasında kefil koşulu da aramıyor. Ancak gerekli görülen durumlarda kefil talep edilebilir.

Kredi tutarı konusunda bankanın getirdiği bir limit var. Motosiklet eğer sıfır kilometre ise, fatura bedelinin 50,000 TL’ye kadar olan kısmının yüzde 70’i kredi olarak talep edilebilir. 50,000 TL’yi geçen kısmın ise sadece yüzde 50’si kadar kredisi kullanılabilir.

Banka ikinci el motosiklet alımlarında da Motosiklet Kredisi kullandırabiliyor. Bu durumda ortada fatura olmadığı için kredi tutarı olarak, motosikletin kasko değeri esas alınıyor. Ancak uygulanan oranlar değişmiyor.

Bu krediyi kullanırken de kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası primi gibi masraflar söz konusu. Ancak dileyen kişiler için bu masrafları da, Motosiklet Kredisi ile aynı vade ve faiz oranı ile kredilendirebilir.

Motosiklet Kredisi’nde vade en fazla 48 aydır.

Bu arada dileyen kişiler, bir Finansbank şubesine gelerek, geri ödeme planında farklı bir yapılandırma talep edebilir. Bu durumda kredi tamamen özel ödeme koşullarına uygun çıkarılır. Örneğin, sabit, esnek veya anapara ertelemeli kredi tercih edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın