Finansbank Finansçı Kredisi

Ülkemizdeki bankacılık uygulamalarında, tüketici kredisi talep eden kişilerin kredi talepleri, bankaların tüketici kredilerine verdikleri faiz oranlarındaki değişimlerden fazlası ile etkilenmektedir. Tüketici kredileri insanların tüketim harcamalarını doğrudan etkileyen önemli bir faktördür. Tüketim harcamalarının ise ülkenin ekonomik büyümesine etkisi fazladır. Böyle olunca tüketici kredilerinin önemi daha çok ortaya çıkıyor. Bu konuda yapılan bilimsel çalışmalar da ülkemizde faiz faktörünün tüketici kredileri talebini etkileyen önemli bir faktör olduğunu ortaya koymaktadır.

Finansbank, özünde tüketici kredisi esasları olan ama farklı isimler taşıyan çok sayıda tüketici kredisi ürünü tasarlamıştır. Hepsinde de amaç, insanların çeşitli zamanlarda ortaya çıkan çeşitli ihtiyaçlarını ertlemeden karşılayabilmeleri için, onlara finansman desteği sağlamaktır. Elbette diğer taraftan maçları, bireysel bankacılık portföyünü genişletmek ve bankanın kazanmasını sağlamaktır.

Finansbank’ın sunduğu Finansçı Kredisi’nin amacı, kısa süreli ve sınırlı nakit ihtiyacında olan müşterilerine bu imkanı sağlamaktır. Finansçı Kredisi’ne uygulanan faiz oranı bugün için yüzde 1,11 olup, kredi en fazla 12 ay için verilmektedir. Bir de talep edilebilecek kredi miktarı en fazla 3.000 TL’dir.

Oldukça cazip görülen Finansçı Kredisi’nden, 18 yaşından büyük herkes faydalanabilir. Başvuru yapmak için sadece kimlik belgesi ve gelir beyanı yeterli olmaktadır.

Diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi bu kredi için de başvuru üç yoldan yapılabiliyor. Ya 5030’a TC Kimlik Numarası’nı SMS ile göndermek, ya bankanın internet sistesinde bulunan “Hemen Başvur” seçeneğini kullanmak, ya da doğrudan bir Finansbank şubesine gitmek. Başvuruları süratle değerlendiren Finansbank, bir olumsuzluk yoksa krediyi onaylar.

Alınan kredinin ödeme detaylarını görmek isteyen kişiler, bankanın web sayfalarında bulunan Kredi Hesaplama Aracı uygulaması ile, aylık taksit tutarı, toplam geri ödeme, toplam ödenecek faiz, kredi tahsis ücreti, vergiler ve hayat sigortası primi dahil bütün detayları görebilir. Hatta sistem bir de ödeme planı hazırlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın