Faizsiz Kredi Olur Mu?

Dinimizce kati bir şekilde yasaklanmış olan faiz uygulaması pek çok bankanın işleyiş sisteminin temellerini oluşturduğundan dolayı bu konuda hassas olan kişiler bankacılık işlemleri yapmak istedikleri bilhassa da kredi çekme ihtiyacı duydukları zaman oldukça büyük sıkıntılar yaşamak durumunda kalmaktadırlar. Muhafazakar kesim için son derece büyük bir problem olan bu durumdan dolayı pek çok kez “faizsiz kredi olur mu?” ya da “faizsiz kredi veren bankalar var mı?” diye merak edildiği ve bu meraka paralel olarak da araştırma yapıldığı bilinen bir durum olmaktadır.

Piyasalar-faiz-kararini-bekliyor-65da084650013be91411d82b94ba5498

Bu sorulara yanıt aramakta olan kişilere belirtilmesi gereken konuların başında ülkemizde “helal bankacılık” tabiri kapsamında hizmet veren yerlerin de var olduğudur. Söz konusu olan faizsiz bankacılık prensibine uygun olarak hareket etmekte olan yerlerden bahsetmemiz de gerekir ise bunların başında katılım bankaları gelmektedir. Bu bankaların yapmakta oldukları uygulamalar tamamen gün mantığı ile işlemekte olup kredi hizmeti verir iken yalnızca işletmelerinin bu konudaki giderlerini talep  edip tamamen İslami ticaret ahlakına uygun olarak hizmet vermektedirler. Adı geçen bu bankalardan bazıları ise şunlardır;

Ziraat Katılım Bankası

Ülkemizin en köklü ve en gelişmiş bankaları arasında yer almakta olan Ziraat Bankası’nın yeni bir teşebbüsü olmak ile beraber faizsiz bankacılık konusunda hizmet verme amacı ile faaliyete geçmiştir. Adı geçen bu yerden İslami şartlara uygun olarak kredi alma imkanımız mevcut olmak ile beraber daha detaylı bilgi için Ziraat Katılım Bankası’nın çağrı merkezi olan 0850 220 50 00 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası

Yine ülkemizdeki kamu sermayeli bankalardan olan Vakıfbank’ın yeni bir teşebbüsü olma özelliği taşımakta olan bu yer de faizsiz olarak hizmet almak isteyen kişilere olanaklar sunmaktadır. Eğer bu yeni banka aracılığı ile kredi almak isterseniz daha detaylı bilgi almak için 0850 202 1 202 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Ülkemizde en çok adını duyuran katılım bankalarından biri olmak ile beraber bu yer de anlatılan şartlarda kredi almak isteyen kişilere son derece makul şartlarda hizmet vermekte olup daha sağlıklı bilgi için 444 0 123 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın