Eski Hükümlülere ve Mahkumlara Kredi ve Hibe Destekleri

Ülkemiz bir sosyal devlet olma özelliği taşımak ile beraber bu kapsamda son derece farklı ve bir o kadar kapsamlı projeler hayata geçirmektedir. Bu konuda son zamanlarda en çok dikkat çeken uygulamalar arasında ilk sırada eski hükümlülere ve mahkumlara kredi ve hibe destekleri mevcut olmakta ve bu olanaktan faydalanmak isteyen pek çok kişi bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı bugünkü yazımızda anlatılmakta olan süreçten bahsederek bu imkandan faydalanmak isteyen kişilere gerekli olan bilgileri paylaşacağız. Eğer siz de bu imkan dahilinde hizmet almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey makalemiz aracılığı ile gerekli olan bilgilere ulaşmak ve bu bilgiler dahilinde harekete geçmek olmaktadır.

Eski Hükümlülere ve Mahkumlara Devlet Destekleri

Uzun bir süre mahkum olarak kalmış kişiler bu süreçten kurtuldukları zaman büyük bir boşluğa düşmekte ve yeniden sosyal hayata adapte olmakta zorlanmaktadır. Hatta bazı durumlarda yaşanmakta olan sıkıntılar sonucunda yeniden suça itilen kişilerden söz etmek ne yazık ki mümkün olabilmektedir. Anlatılmakta olan bu durumdan dolayı devletimiz söz konusu olan kişileri toplumsal hayata yeniden kazandırmak amacı ile belli başlı çalışmalar yapmakta ve bunlar arasında en çok dikkat çekenlerden biri de parasal olarak sağlanan destekler olmaktadır.

Hapisten çıkmış ve maddi olarak kendi kendine yetemeyen ve iş bulmakta da zorlanan kişilere bazı konularda pozitif ayrımcılık yapılarak onlara desteklemeler yapıldığı yazımızın başında da anlatılmak ile beraber bu kapsamda belli başlı kurumlar destekleme ödemeleri yapmaktadır.

Eğer siz de bu olanaktan faydalanmak istiyorsanız tavsiyemiz bu alanda hizmet veren yerleri takip etmek olmaktadır. Çünkü belli aralıklar ile bu çalışmalar gerçekleşmekte ve internet siteleri üzerinden  duyuruları yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ya da kısa adı ile KOSGEB başta olmak üzere daha başka pek çok farklı kurumu düzenli olarak takip etmelisiniz. Bu sayede siz de kendinizi finanse edecek olanaklara son derece rahat bir şekilde ulaşma olanağı yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Offshore Hesap Nasıl Açılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın