Ziraat Bankasından Emekliye Faizsiz Kredi Verilmeye Başlandı

Ülkemizde en düşük gelir grubuna mensup insanlar arasında ne yazık ki emekli vatandaşlar mevcut olmak ile beraber bu kişilerin sık sık maddi olanaksızlıklar yaşayarak kredi çekmeye ihtiyaç duyması anlatılan duruma paralel olarak son derece normal olmaktadır. Neyse ki söz konusu sıkıntıyı emekliye faizsiz kredi Ziraat Bankası kampanyası ile çözmek artık bir hayli kolay olmakta ve bu sayede geçim sıkıntısı yaşayan emekliler artık rahat bir nefes alabilmektedir.

Adı geçmekte olan bu kampanya süreci ile alakalı olarak en sağlıklı bilgiyi bu kapsamda kredi alan kişilerden öğrenebileceğimiz için Ziraat Bankası’ndan emeklilere özel faizsiz kredi alan Uğur Bey’den bu konuda yaşadığı deneyimleri anlatmasını istedik: ” Esnaf emeklisi olduğum için maaş olarak elime doğru düzgün bir para geçmiyordu. Bu yüzden geçinmekte zorlanıyor ve hemen hemen her ihtiyacımı kredi kartları ile karşılamaya çalışıyordum. Zamanla kartlarımın limiti de doldu ve iyice çaresiz kaldım. Bundan sonraki aşamada yapacağım en mantıklı iş bankalardan kredi almak olacaktı ama emeklilere uygulana kredi faizleri bir hayli yüksekti ve ben bu faizler ile kredi taksiti ödeyecek kadar bir bütçeye sahip değildim.

Ümidimi kaybetmek üzereydim ki ülkemizin en köklü ve en çözüm odaklı bankası olan Ziraat’in bizlere özel bir faizsiz kredi kampanyası başlattığını duydum. İlk aşamada inanmadım ve yalan bir reklam olduğunu düşündüm. Ama bir Ziraat Bankası şubesine gitmekten de kendimi alıkoyamadım. Son derece hoş bir şekilde karşılandığım bu baka şubesinde gerçekten de anlatılan şekilde bir kredi hizmeti verildiğini öğrendim ve o anda başvuru yaptım.  Başvuru işlemlerim çok kısa sürdü çünkü evrak olarak sadece nüfus cüzdanım ve emekli maaş cüzdanım yeterli idi.

Bu kredi başvurum anında onaylandı. Üstelik ödeme süreçleri için de oldukça büyük kolaylıklar yaptılar. Toplamda kırk sekiz ay vade ile istediğim tutardaki kredimi aldım. Bu hizmet gerçekten de Ziraat Bankası’nın kalitesine çık yakışır bir şekilde işlemekte bu yüzden de maddi sıkıntılar yaşayan tüm emeklilere tavsiye ederim. “

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın