Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2018

Hayatımız boyunca yaşamakta olduğumuz en masraflı süreçlerin başında evlilik gelmek ile beraber neyse ki devlet destekli evlilik kredisi pek çok gencin bu konuda imdadına yetişmektedir.

Hayatın giderek pahalılaşması ve buna paralel olarak da yaşam şartlarının gittikçe zorlaşması en temel ihtiyaçlarımızı giderme konusunda bile bizlere sıkıntı yaratmak ile beraber evlilik gibi son derece ciddi masraflar içermekte olan bu süreci kendi ekonomik şartlarımız dahilinde atlatmak bir hayli zor olmaktadır. Bu aşamada bankalardan kredi almak de akla gelen çözüm yollarından biri olsa da evliliğin ilk yıllarında faizi ile birlikte bu kredileri ödemek son derece zor olacaktır. Bu aşamada en faydalı ve en makul çözüm yolu ise devlet tarafından  verilmekte olan evlilik kredileri olmaktadır.

Kimler Devlet Destekli Evlilik Kredisi Alabilir?

Verilmekte olan bu hizmet ile alakalı olarak söylenmesi gereken en önemli detay her isteyen kişinin adı geçen bu krediden faydalanamamasıdır. Çünkü belirlenmiş olan bazı şartlar mevcut olmak ile beraber bunlardan bazıları şu şekilde olmaktadır;

A. On sekiz ile yirmi dört yaş aralığında olmaktır. Bu kapsamda on sekiz yaşından küçük ya da yirmi dört yaşından büyük kişilerin bu krediyi alması mümkün olmamaktadır.

B. Çiftlerden her ikisinin de Türk Ceza Kanunu uyarınca hiç bir ağır ceza suçu işlememesi gerekmektedir.

C. Mevcut olan maddi imkanların evlenmeyi engellemekte olmasıdır.

Bu şartları taşımakta olan kişilerin tamamı devlet destekli söz konusu krediye başvuru yapma olanağına sahip olmaktadır.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları

Bahsi geçmekte olan bu krediye yönelik olarak uygulanmakta ve bilinmesi gereken bazı şartlar şu şekilde olmaktadır;

A. Bu hizmet kapsamında alınacak olan kredinin toplam tutarı 10 bin Türk Lirası olmaktadır.

B. Eğer adı geçen bu kredi hizmetinden faydalanırsanız yapmanız gereken ödemeyi ilk bir yıl erteleme olanağınız mevcut olmaktadır.

C. Ödeme yapılacak olan toplam vade süresi ise kırk sekiz ay ile sınırlandırılmıştır.

Ç. Bu noktada adı geçen hizmet için başvuru mercii ise pek çok devlet destekli kredide hizmet vermekte olan Ziraat Bankası’dır.

 

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın