Denizbank Yeşil Kredi

Denizbank’ın da içinde bulunduğu Finansal Hizmetler Grubu’nda, yedi yerli iştirak, üç uluslararası finansal iştirak, beş finansal olmayan yerli iştirak ve Bahreyn’de bir şube bulunmaktadır. Bugün, ülkemizin beşinci büyük özel bankası konumuna erişen Denizbank’ta çalışan sayısı 15 bini bulmaktadır. Grubun, dolayısıyla Denizbank’ın odaklandığı segmentlerin başında, bireysel müşteriler ve küçük ve orta ölçekli işletmeler gelmektedir. Bu kapsamda Denizbank, tüketici kredilerine büyük önem vermektedir.

Denizbank, ticari faaliyetlerinin yanında, çevreye duyarlı ve sosyal sorumluluklarının farkında olan bir strateji izlemektedir. Bu amaç doğrultusunda, banka Filli Boya şirketi ile işbirliği yaparak, Capatect Isı Yalıtım Sistemleri’nde yeşil kredi dönemini başlatmıştır. Herhangi bir masraf ve komisyon alınmadan kullandırılan bu Denizbank Yeşil Kredi, bu şekilde insanlara çevrenin ve yaşadıkları binaların korunması konusunda destek olmaktadır.

Binalarına yalıtım yaptırmak isteyen kişiler veya apartman yönetimleri, bu işi Filli Boya ile işbirliği içinde yapmak istediklerinde, Denizbank’tan bu kapsamda kredi talep edebilirler.
Denizbank Yeşil Kredi’nin özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Vade seçenekleri 36 aya kadar uzayabilir.
  • Kredi son derece uygun faiz oranları ile alınabilir.
  • Kredi kullandırımı sırasında bir masraf veya komisyon talep edilmemektedir.
  • Kredi kullanan kişiler için hayat sigortası istenmemektedir. Bu şekilde prim avantajı söz konusudur.
  • Kat maliklerinin, kredi kullanmak için şubeye gelmelerine gerek yoktur. Oturdukları yerden kredi kullanım imkanı sunulmaktadır.
  • Krediye başvuru için kat malikleri için sadece Nüfus Cüzdanı fotokopisi yeterli olmaktadır.
  • Apartman yönetiminden ise, kat malikleri kurulu kararı, site yönetimi temlikname formu ve kat maliklerinin listesi talep edilir.
  • Bu özelliklerden yararlanmak için apartmanda en az sekiz kişi Yeşil Kredi talep etmiş olmalıdır.

Denizbank Yeşil Kredi kullanmaya karar verildiğinde önce Filli Boya bayisine gitmek ve onay almak gerekiyor. Denizbank’a kredi başvurusu için bu müşteri onay formuna ihtiyaç var. Daha sonra şube müşteri temsilcileri apartman yönetimini ziyaret ederek gerekli belgeleri talep eder.

Bankanın internet sitesi üzerinde Hesaplama Araçları menüsünde Bireysel Kredi Hesaplama uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama kullanılarak, talep edilecek kredi vadesi ile birlikte kredi tutarı veya ödenebilecek aylık taksit tutarı girildiğinde, sonuçlar ekranda gösterilir ve bu şekilde krediye karar vermek daha kolay olur.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın