Borç Transfer Kredisi Nedir? Hangi Bankalardan Alınır?

Borçlu olmak son derece normal bir durum ve hayatın rutin bir parçası olsa da pek çok farklı yere yapılmış olan borçlar ödeme konusunda oldukça büyük sıkıntılara neden olmaktadır. Bu durumdan mustarip olan kişiler için sunulmakta olan borç transfer kredisi olanakları mevcut olmak ile beraber bu konu ile alakalı araştırma yapmakta olan kişilerin “borç transfer kredisi nedir? hangi bankalardan alınır?” diye merak ettikleri bilinen bir durum olmaktadır. Bu sebepten dolayı adı geçen hizmetten faydalanmak isteyen kişilere detaylı bilgi vermek faydalı olacaktır.

Kredi borç transferi

Kredi borç transferi

Borç Transfer Kredisi Nedir?

Söz konusu olan bu hizmet ile alakalı olarak bilgi verirken diğer bir adının da borç kapatma kredisi olduğunu belirtmek kullanıcılar için faydalı bir detay olacaktır. Etrafa yapılmış olan borçları tek bir çatı altında birleştirmek isteyen kişilere sunulmakta olan bu krediye ait olan belli başlı detaylar şunlardır;

 1. Söz konusu olan bu hizmet kapsamında alınacak olan kredinin tutarı sahip olduğumuz borcun tutarı ile paralellik gösterecektir,
 2. Vade süresi ise genel çerçevede en çok kırk sekiz  ay olacak şekilde düzenlenmektedir.
 3. Mevcut olan tüm borçlarınız kapanır iken yapacağınız tek ödeme kredi alacağınız bankaya olmaktadır.
 4. Faiz oranları ise hiçbir şekilde sabit olmayıp bankadan bankaya hatta aynı banka içerisinde müşteriden müşteriye farklılık göstermektedir.
 5. Bu hizmet kapsamında alınacak belli başlı masraflar olmak ile beraber bunlar kredi tahsis ücreti ve hayat sigortasıdır. Bu ödemeler de yine hizmet alacak kişinin özelliklerine göre değişim gösterecektir.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

bankalar

bankalar

 1. Ziraat Bankası,
 2. Halk Banka,
 3. Denizbank,
 4. ING Bank,
 5. Alternatif Bank,
 6. Odeabank,
 7. Akbank,
 8. Vakıf Bankası,
 9. HSBC Bank,
 10. Finans Bank,
 11. İş Bankası,
 12. Pozitif Bank,
 13. Garanti Bankası,
 14. Yapı Kredi Bankası,
 15. Aktifbank,
 16. Şekerbank ve
 17. Türkiye Ekonomi Bankası’dır.

Adı geçen tüm bu bankalar borç transfer kredisi başka bir deyiş ile borç kapatma kredisi vermekte olup şartları kendi hizmet politikaları kapsamında farklılık göstermektedir. Daha detaylı bilgi almak için tercih edeceğiniz banka ile iletişim kurmak adına çağrı merkezlerini arayabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın