Anadolubank tarımsal kredi başvurusu

        Emekçi çiftçiler, her yıl biraz daha zorlaşan hayat şartlarında tarlalarını sürebilmek, organik tarım yapabilmek ya da tarım makinelerini yenileyebilmek için daha çok çalışmaya çabalıyorlar. Ama hayatın pahalılaşması ve ekonominin durumu ile kazançlarını pek de yetiremiyorlar. Tohumun pahalılaşması, ekimi zorlaştırıyor. Tarım yapamayan, tek gelir kaynağı olan çiftçiyi de kötü günler bekliyor. Bakanları kurulu desteği ve Tarım,Gıda,Hayvancılık Bakanlığı aracılığı  ile tarım yapan emekçiye, kayıtlı olan çiftçilere destek kredileri oluşturulması kararlaştırılmıştır. 

Bankalar emekçi, tarımla uğraşan çiftçilere destek olmak amacıyla kredi çeşitleri oluşturmuştur. Anadolu Bank da tarımsal kredi ile tarım yapan işletmeciyi teşvik için tarımsal işletme kredisi hazırlayarak tüketicisine sunmuştur. Şimdi Anadolubank ‘ın sunmuş olduğu tarım kredisinin detayları ve nasıl başvuru yapıldığı konusuyla ilgili sizleri bilgilendirme yapalım.

AnadoluBank Tarım Kart Başvurusu Nasıl Yapılır

Tarım Kart, tarım yapan kişilerin ürününe ve kazandığı nakite göre ödeme yapabileceği durumuna göre hazırlanmış olan kart ile ödeme sistemidir. Taksit sayısı 12 ayı geçmemekle birlikte erken kapama da yapılabilmektedir. Çiftçiler tarım kartları ile tüm banka pos cihazlarından ya da tarım kredisi hesaplarından tek çekim olarak alışveriş yapabiliyorlar. Tüm banka ATM lerinden de nakit çekim olarak paralarını çekebiliyorlar.

AnadoluBank Tarım Bankacılığı

Anadolu Bank, Tarım kredili mevduat hesabı ile de devamlı periyodik bir geliri olmayan çiftçiye destek sağlamaktadır. Böylelikle üreticilerin sgk ödemeleri ve diğer ödemelerinin otomatik ödemede olan tahsilatlarının yapılmasını gerçekleştiriyor. Her an ödemeli ya da hasat vadeli ödeme olarak nakit ihtiyaçlarını sağlamış oluyor.

Risk Transfer Kredileri ile de üreticinin , tarımsal ihtiyacını karşılamak için kime borcu var ise diğer tüm banka ve kooperatiflerdeki kısa,orta,uzun vadeli ödemelerini tek bir bankaya toplayarak Anadolu Bankasından tek bir elden ödeme yapılmış olan kredilerdir. 60 aya kadar vadelerinizi yaptırabiliyorsunuz.

Ayrıca  tamamen tarım olmamakla birlikte üreticilere , küçükbaş süt ve besi sığırcılık kredisi , büyükbaş süt ve besi sığırcılık kredisi ile arıcılık kredisi gibi tarımsal faaliyet ağırlıklı olan krediler de Anadolu Bank tarafından hazırlanmıştır.

Tarımsal kredi ile devlet çiftçiyi her zaman desteklemektedir. Üretimi arttırmak ve çiftçiye destek olmak adına uygun ödeme koşulları ve uygun faiz oranları ile bankalar destek kredisi sunmuştur. 30 bin TL de hibe vermektedir , yeter ki iç üretim artsın , yerli üretim artsın. Anadolu Bank şubelerinden banka personeli ile Tarım Destek Kredinizi kullanabilirsiniz, ödeme gücünüze uygun 12 ay ile 60 ay aralığında vadeniz yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın