Abank Taşıt Kredisi

Ne kadar trafik sıkışıklığı yaşansa da, ne kadar park sıkıntı olsa da herşeye rağmen, özellikle gençlerin, bir arabaya sahip olmak isteği, önüne geçilebilecek bir istek değildir. Bütün sıkıntılarına ve güçlüklerine rağmen, para kazanılmaya başlandığı ilk andan itibaren herkesin hayalinde bir araba almak düşüncesi vardır.

Abank, bu şekilde, herkesin bir arabası olsun yaklaşımı ile, sıfır kilometre veya ikinci el araba almayı planlayan insanların, finansman planlamasına yardımcı olmaktadır. Abank Taşıt Kredisi’nde vade en az 3 ay en fazla 48 ay olmaktadır. Banka krediyi kullandırırken, güvence olarak araç üzerine rehin tesis etmektedir. Aracın kredi bocu tamamen ödeninceye kadar araç üzerine, satılamaz şerhi konulmaktadır. Bunun dışında kredi için kefil aranmamaktadır. Yine de banka, gerekli gördüğü durumlarda bir kefil isteyebilir veya başka bir teminat talep edebilir.

İkinci el araç alımlarında Abank, araç için en fazla beş yaş sınırı getirmiştir. Yani beş yaşın üzerindeki araçlar için taşıt kredisi vermemektedir.
Kredi kullandırırken banka kredi tutarının yüzde 0,5’i oranında taşıt kredisi tahsis ücreti almaktadır. Bunun dışında araç için kasko sigorta ve kredi kullanan kişi için hayat sigortası yaptırmaktadır.

Kredi başvurusu sırasında aranan belgeler ise şunlardır:

  • Nüfus Cüzdanı aslı veya fotokopisi
  • Adresi teyit etmek için herhangi bir fatura
  • Gelir belgesi
  • Sıfır kilometre araç alımlarında proforma fatura

Abank Taşıt Kredisi almadan önce, ödeme planlaması için karar vermede oldukça yararlı olan Hesaplama Aracı uygulaması kullanılabilir. Bankanın internet sitesinde bulunan Taşıt Kredisi Hesaplama Aracı’nı kullanarak, insanlar ne kadar kredi alabileceklerine ve ne kadar taksit ödeyebileceklerine daha kolay karar verebilirler.

Bugün için geçerli olan faiz oranları şu şekildedir:

Vade (ay)   Taşıt kredisi faiz oranı (yüzde)   İkinci el taşıt kredisi faiz oranı (yüzde)
6                 1,19                                            1,39
12               1,19                                            1,39
18               1,19                                            1,39
24               1,19                                            1,39
36               1,19                                            1,39
48               1,19                                            1,39

 

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın