Abank SMS Kredi

Tam ismi Alternatif Bank olan Abank, yirmi yıldan fazla süredir bankacılık sektöründe faaliyet göstermektedir. Ülke genelinde 60’dan fazla şubesi ile ülke ekonomisinin yüzde 85’ini oluşturan bölgelerde hizmet vermektedir. Abank, Doğan Grubu bünyesinde 1991 yılında bankacılık faaliyetlerine başladı. 1996 yılında Anadolu grubuna geçti. 2013 yılında Anadolu Grubu bankanın yüzde 71’ini Katar’ın en büyük özel bankası olan Commercial Bank of Qatar’a sattı. Bu sayede Abank, ülke eknomisini desteklemenin yanında, Körfez Bölgesi’ndeki ticari sermayeye ve ülkemize yatırım yapmak isteyen bireysel yatırımcılara da hizmet vermeye başlamıştır.

ABank Kredi

Abank bireysel ihtiyaç kredileri içinde yakın zamanda Aban SMS Kredi ürününü de müşterilerinin hizmetine sunmuştur. İhtiyaç sahipleri, nedeni ne olursa olsun bir tüketici kredisi ihtiyacı olduğunda, istedikleri anda bankadan SMS Kredi talep edebilirler. Bunu için Abank müşterisi olmaları gerekmiyor. Banka müşterisi olmayan kişiler de bu krediden yararlanabilir.

Abank SMS Kredi limiti 40 bin TL’dir. Vade uzunluğu ise 36 aydır. Bu sınırlar içinde kredi talep eden kişilerin, cep telefonlarını kullanarak, bankadan kredi talep etmeleri için izlenecek yok çok basittir. Cep telefonlarının mesaj gönderim fonksiyonunu kullanarak, “KREDI” yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik numarasını yazmaları ve yine bir boşluk bırakarak aylık gelirlerini yazmaları ve bu SMS kısa mesajı 4055’e göndermeleri yeterli olmaktadır. Banka en fazla beş dakika içinde başvuru talebini değerlendirecek ve yine SMS kısa mesajla sonucu cep telefonuna gönderecektir.

Başvuru talebi eğer olumlu bulunmuşsa, cep telefonuna gelen mesajda, kullanılacak kredi limiti ve vadesi yer alacaktır. Abank SMS Kredi kullanımı için kefil istenmemektedir. Başka bir belge de aranmamaktadır. Bu yüzden yapılacak tek iş,en yakın Abank şubesine gitmek ve krediyi kullanmaktır. Şubeye giderken Nüfus Cüzdanı, gelir belgesi ve adresi teyit edecek bir faturanın bulundurulması gerekiyor.

Abank internet sitesinde Hesaplama Araçları uygulaması bulunmaktadır. Kredi talep edecek kişiler, bir değerlendirme yapabilmek için, bu uygulama içindeki Bireysel İhtiyaç Kredisi Hesaplama Aracı seçeneğini kullanabilirler. Talep edilecek kredi tutarı veya ödenebilecek taksit tutarına göre hesaplamalar sistem tarafından yapılarak ekranda gösterilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu ne hakkında:
    a bank kredi başvurusu
2 Yorum yapılmış
  • Halime bodur | 17 Ocak 2017

    Eşim akşam sms ile kredi başvurusu da bulundu ve cevap vermedi niz hâlâ

  • Abdullah bodur | 17 Ocak 2017

    Merhaba ben abdullah bodur dün akşam sms ile kredi başvurusu da bulundum bana hâlâ cevap gelmedi cevabınızı bekliyorum

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın