120 Ay Vadeli İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

120 Ay vadeli yani 5 yıl vade ile kredi veren banka var mı? Elbette var yazımızın detaylarında bahsediyoruz. Bankalardan kullanılan krediler kendi içerisinde çeşitlilik gösterir. Bireylerin ihtiyaçlarına ayak uydurmaya çalışan bankalar sürekli yeni pazarlar aramakta ve sürekli ürünlerinde çeşitlilik göstermek durumunda kalmaktadır. Ancak böyle piyasada tutunabilir ve bireylere ancak böyle hizmet sunabilir. Eğer ürünlerinde çeşitliliğe gitmez ise artık bireylerin ilgisini çekmemeye başlar ve er geç önemini yitirir. Buda banka açısından zarar demektir. Neticede hizmet verdiği sektör bireyler üzerine kurulmuştur. İşte tam olarak bu yüzden bankalara en çok kar getiren ürün olan bireysel krediler kendi aralarında bir çok çeşit olarak ayrılmaktadır.Örneğin ihtiyaç kredisi,konut kredisi,taşıt kredisi,ipotekli ihtiyaç kredisi gibi…

Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi 120 Ay

ipotekle 120 ay vade kredi

ipotekle 120 ay vade kredi

Bu ürünlerin arasında bireyler için avantajlı olanlardan biri ipotekli ihtiyaç kredisi yani diğer adı ile bireysel finansman kredisidir.İhtiyaç kredilerinde bireylerin kullanmak istediği tutarlar her bireyin ihtiyacına,gelir düzeyine göre farklılık gösterebilmektedir. 120 ay vadeli ipotekli ihtiyaç kredisi ve ya diğer adı ile bireysel finansman kredisi kredi tutarı yüksek miktarlı olan ve uzun vadede kredi kullanmayı düşünen bireyler açısından daha avantajlı bir kredi türüdür. Tabi bunun için kendi adınıza tapulu bir taşınmazının olması gereklidir. Örneğin tapulu bir konutunuz var ise ve bunu ipotek olarak bankaya verebilirseniz o zaman talep etmiş bulunduğunuz yüksek tutarlı ve uzun vadeli krediye bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

EV İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli ihtiyaç kredisi farklı bir çok nedenden dolayı kullanabilen bir kredi türüdür. Banka görevlisi tarafından kredi kullanma nedeniniz size sorulduğunda sıralayacak nedenleriniz de çeşitlilik gösterebilir. Örneğin borçlarınızı tek bir banka altında toparlamak isteyebilirsiniz,konut alacaksanız çekeceğiniz konut kredisi ihtiyacınızı karşılamadığında çünkü bankalar konut kredisinde ilgili konutun ekspertiz değerinin %65’ine kredi kullandırımı yapabilmektedir. Bu yüzden elinizdeki paranız konutu satın almaya yetmeyebilir bu durumda konut kredisi yerine ipotekli finansman kredisi kullanmak daha mantıklıdır. Hatta bireysel ihtiyaç kredinizi daha uzun vadede kullanmak istediğinizde bile ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmak bireylere daha büyük kolaylıklar sağlayabilmektedir.

Kullanılan bireysel ihtiyaç kredisi ile ipotekli ihtiyaç kredisi arasında bulunan farklar aşikardır. İhtiyaç kredisinden daha düşük bir faiz oranı vardır ipotekli ihtiyaç kredisinin. Vergi ödemeleri daha düşüktür. Daha yüksek tutarda borçlanma fırsatı sağlar ve vadesi daha uzun olduğundan taksit tutarları daha az dır. Böylelikle bütün bunlara göz attığımızda bireysel ihtiyaç kredisine oranla eğer tapulu bir taşınmaza sahipseniz banka görevlinizden “ipotekli konut  kredisi” hakkında bilgi alarak onu tercih edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu ne hakkında:
    120 ay vadeli ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar, ev ipotekli ihtiyaç kredisi 120 ay, ev ipotekli kredi veren bankalar
Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın