Hangi Alışveriş Sitelerinden Turkcell Mobil Ödeme kullanabilirim?

Mobil ödeme sistemi ülkemizde son zamanlarda ortaya çıkmış olsa da bunu en iyi uygulayan GSM operatörlerinden biri de ülkemizin en büyük firmalarından biri olan Türkcell’dir. Bu sebepten dolayı adı geçen uygulama dahilinde rahat bir şekilde ödeme yapmak isteyen Türkcell kullanıcıları için bugün Türkcell mobil ödeme ile alışveriş yapılan sitelerden bahsedeceğiz. Ancak ilk aşamada adı geçen bu uygulamayı tanıtmak daha yerinde ve daha faydalı olacaktır.

Mobil Ödeme Nedir?

Yapmakta olduğumuz alışverişlerde ödeme işlemini para ile ya ad kredi kartı ile değil de telefon numaranız ile yapmanızı sağlayan sistemdir. Söz gelimi elinizde para yoksa ya da paranızı kullanmak istemiyorsanız ödeme yaparken telefon numaranızı veriyorsunuz ve bu tutar direk olarak ödeyecek olduğunuz cep telefonu faturanıza ekleniyor. Bu sayede ödemenizi hem daha hızlı hem de daha avantajlı bir şekilde yapma olanağı yakalayabiliyorsunuz. Ancak belirtilmeden geçilmemelidir ki bu işlem yalnızca Türkcell ile anlaşmalı olan belli başlı yerlerde uygulanabilmektedir.

Turkcell Mobil Ödeme Hangi Alışveriş Sitelerinde Geçerlidir?

Bu uygulama oldukça yaygın bir şekilde kullanılmak ile beraber pek çok farklı yerde geçerlidir ve hali hazırda da kullanılmaktadır. Ancak ülkemizde ve hatta dünyada artık direk olarak alışverişe gidip ürün ya da hizmet almak çok da kullanılan ve tercih edilen bir sistem olamamakta ve bunun yerini daha çok internet siteleri üzerinden online olarak alışveriş yapma sistemi almaktadır. Bu sebepten mevzu bahis olan bu ödeme hizmetinin geçerli olduğu normal mağaza ve hizmet suna yerler bir yana daha çok alışveriş sitelerinden bahsetmek kullanıcılar açısından çok daha faydalı olacaktır.

Dijital İçerik Satın Alma: Kullanım alanı olarak en çok tercih edilen telefon, tablet ya da bilgisayar gibi cihazlarımıza dijital içerik satın almaktır. Bu aşamada alışveriş yapılacak olan yerler arasında Google Play Store, Apple Store ve buna benzer diğer uygulamalar olmaktadır.

Online Alışveriş Siteleri: Bu aşamada ülkemizde hizmet vermekte olan hepsi burada, gitti gidiyor gibi büyük sitelerden Türkcell mobil ödeme ile alışveriş yapabilmektesiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Faturalı GSM Hattına Kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu ne hakkında:
    turkcell mobil ödeme nerelerde geçerli
Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın