Tek Kredi Kredi Transferi Peki Nasıl Oluyor?

“TEK KREDİ” Borç transfer kredisi nedir? Gerek erteleyemediğimiz ihtiyaçlarımızı giderebilmek,gerekse biraz doyumsuz olmamız nedei ile bankalara elimizi verip kolumuzu kurtaramadığımız zamanlarımız neredeyse hepimizin olmuştur kimi zaman. Bankalardan kredi alması güzel,kredi kartı alması da öyle ancak onları geri ödemeye geldiğinde harcadığımız zaman ki kadar cömert olamıyoruz ne yazık ki.İşte böyle böyle ürünlerini kullandığımız bankalarımız ve kullandığımız ürünleri giderek artış gösteriyor. En sonunda da sıkışıp kaldığımızı hissediyoruz onca bankanın arasında. Geriye tek düşünce ve bankalar tarafından yine bireylere hizmet amaçlı sunulan tek çare kalıyor. Tek bir kredi. Tek bir banka. Kredi transferi.

Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır?

Tabi bu bir çare evet ama bu çareyi kullanmak için bireyin kredi kullanım  şartlarının uygun olması esas alınmaktadır. Kredi kullanım şartları yani bireyin  gelir düzeyinin yeteli olması,kredi notunun 1300 puan ve üzerinde olması, herhangi bir kanuni takip vb.durumlar ile karşılaşılmamış olması durumunda diğer bankalardan kullanılmış olan tüm kredi ve kredi kartları borçları kapatılmak şartı ile  tek bir bankadan kredi kullandırım yapılarak bireyin eşit taksitler ile sadece o bankaya ödeme yapması sağlanabilmektedir.Banka görevlisi tarafından girilen kredi teklifinde bireyin diğer bankadaki borçlarını kapatacağı belirtilerek bireyden diğer bankalara ait borç dökümlerini gösterir belgeler istenilmektedir. Yani diğer borçlar kredi kartı borçları ise  bireyin kredi kartı numaraları,bireysel kredi ise bireysel krediye ait banka ve hesap numarası bilgileri ve borç bakiyeleri istenilmektedir.

kredi-transferi

kredi-transferi

Banka görevlisi tarafından bütün bu belgeler de sisteme girilerek sunulacak olan kredi transferi konulu banka kredisi onaylandığı takdirde bireyin diğer bankalarda bulunan tüm borçları bizzat kredi transferi yapılan banka tarafından müşteriden ilgili kapama talimatları alınarak elektronik fon transferi ile kapamaları yapılır. Bireye kredi transferi yapan banka tarafından ilgili kredi geri ödeme tablosu imzala alınarak teslim edilir. Böylelikle hem bireye fayda sağlanmış olur. Hemde krediyi kullandıran banka tarafından kar elde edilmiş olur. Kredi transferinin bireye sağladığı faydalar arasından birden fazla bankada bulunan borçları tek bir yere toparlanmış olduğundan bireyin borç takibi açısından önemli bir fayda sağlamaktadır. Daha uygun bir faiz oranı ile kullandırılan kredi sayesinde bireyler kar elde etmiş bile olurlar.Böylelikle bireyin tek kredisi olmuş olur ve eşit taksitli bir şekilde ödemesini sürdürebilir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bonus Plus ve Premium Kart Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu ne hakkında:
    tek kredi şikayet, tek kredi
Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın