Kuveyttürk Cari ve Katılım Hesapları

Kuveyttürk katılım bankacılığı konusunda ülkemizde hizmet veren bankalar arasında oldukça ön plandadır. Sunduğu hizmetler sayesinde sıklıkla tercih edilmekte olan bu bankanın sunduğu hizmetler arasında cari hesaplar ve katılım hesapları bulunmaktadır.  Bahsi geçen bu iki hesabı ayrı ayrı değerlendirerek daha detaylı bilgi sahibi olmamız olasıdır:

  1. Kuveyttürk Cari Hesap: bu hesap üzerinden vadesiz olarak para yatırıp çakmak mümkün olmaktadır. Bu hesaba yatırılan paranın hiçbir getirisi olmamaktadır ve Türk Lirası ya da döviz cinsinden paralarımızı bu hesapta tutmamız mümkün olmaktadır. Söz konusu bu hesap için hiçbir şekilde hesap işletim ücreti tahsil edilmemekle birlikte bu hesap üzerinden yapılacak işlemler de şunlardır; havale, EFT, çek karnesi işlemleri, kredi kartı borcu ödemeleri, kredi ödemeleri, yapmamız gereken tüm ödemeler( fatura, kira ya da prim ödemeleri gibi), senet tahsilatları, çek tahsilatları, döviz işlemleri, düzenli ödeme ya da altın, döviz alım satım talimatlarıdır.
kuveyttürk internet bankacılığı

kuveyttürk internet bankacılığı

Bu hesabı açmak için Kuveyttürk şubelerine gitmemiz, telefon bankacılığı ve internet bankacılığı üzerinden işlem yapmamız ya da ATM’lerden başvuru yapmamız mümkündür. Gerekli belgeler ise, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaporttan herhangi biri, adres teyit belgesi olarak ikametgâhtır.

  1. Kuveyttürk Katılım Hesabı: bu hesap banka ile kullanıcı arasındaki kar, zarar ortaklığına dayanan bir katılma hesabı türüdür. Bu hesap minimum olarak bir aylık dönemle açılabilen ve vade tarihi itibarı ile hesap sahibiyle karın zararın paylaşıldığı bir hesap olmakla birlikte, adı geçen hesaba yatırılan paramız boş durmaz ve işleyerek bize kazanç sağlar.

Bu hesaba dair detaylara göre ise, minimum otuz bir gün maksimum 999 gün süre ile hesap açılmaktadır. Bu hesap üzerinden kazandığımız paralar istersek katılım hesabımızda işlemeye devam etmekle birlikte yine talebimize bağlı olarak cari hesabımıza aktarılarak ihtiyaçlarımız için de kullanılabilmektedir. Döviz ya da Türk Lirası üzerinden işleyen bu hesap sayesinde faize bulaşmaksızın yatırım yapmak mümkün olmaktadır.

Tüm bu bilgiler dahilinde Kuveyttürk Bankası’ndan cari hesap ya da katılım hesabı açarak sundukları olanaklardan faydalanabiliriz.

Bir önceki yazımız olan HAC Ödemeleri PTT den Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın