Kredileri Tek Bankada Toplama

Borçlarımızı ödemek ya da ihtiyaçlarımızı gidermek için kredi çekmek kimi zaman en makul çözüm yolu olarak görünse de bütçemizi ayarlamadan çektiğimiz krediler bizi maddi olarak sıkıntılara sokmakta ve bir ya da birkaç kredi daha çekerek kendimizi toparlamaya çalışmamıza neden olmaktadır. Tahmin edileceği üzere kredi üstüne kredi çekmek çok da sağlıklı bir süreç olmamakta bu durumdan mustarip olan kişiler için tek çıkar yolu ise kredileri tek bankada toplama sistemi olmaktadır.

Bu konu ile alınabilecek en sağlıklı bilgiyi söz konusu sistemden faydalanmış olan kişiler vereceğinden dolayı borç kapatma kredisi çekmiş ve süreçten geçmiş olan Ömür Bey’in yaşadıklarını paylaşmak bu  konuda fikir arayan kişiler için faydalı olacaktır. Yaşananlar ise Ömür Bey’in ağzından şu şekilde gelişmektedir: ” Almış olduğum konut kredisinin taksitlerini ödediğim için pek çok temel ihtiyacımı karşılama konusunda zorlanıyordum. Bu da beni mecburen kredi kartı kullanmaya sevk etti ve zamanla tüm kartlarımın limitleri doldu ve onları da ödeyemez hale geldim. İhtiyaç kredisi almaktan başka çarem kalmamıştı. Bu sefer bu iki kredi taksiti beni zorladı ve ikinci bir ihtiyaç kredisi daha çektim. Bu kredilerin üçünün de ayrı ayrı bankalarda olması ve üçüne de faiz ödüyor olmam uzun vadede beni oldukça büyük zarara sokuyor olmak ile beraber kısa vadede de geçinmekte zorlanmama neden oluyordu.

Kredileri Tek Bir Bankada Birleştirme

Çözüm olarak ise tüm kredilerimi tek bir bankada toplamaya karar verdim ve söz konusu taleple ülkemizin en önde gelen banklarından birine gittim.  Bu banka üç yere birden borcum olmasının kredi notumu düşürdüğü gerekçesi ile beni geri çevirdi. Daha sonra başka bir bankaya gittim bu yer de mevcut olan gelirimin tüm kredileri ödemeye yetmeyeceğini söyleterek beni reddetti. Ümidim azalsa da bu sefer daha düşük profilli bir bankaya giderek borç transfer kredisi talep ettim neyse ki bu banka beni geri çevirmedi.

Bilmelisiniz ki adı geçen bu krediyi almak o kadar da kolay olmamaktadır. Bu yüzden birden fazla bankaya borçlanmamanızı tavsiye ederim.”

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın