Kredi Notu Öğrenme Turkcell

Turkcell ile kredi puanı sorgulama işlemi bir sms kadar kolay ve yakın. Elbette Findeks yaptığı anlaşmalarla operatörler üzerinden kredi notu sorgulama işleminin gerçekleştirilerek kazanç sağlama olayını artırmıştır. Firmalar daha fazla para kazanmak için reklam yapmakta böylece Findeks para kazanmaktadır. Ayrıca notunu sorgulayan insanların kredi çekmeleri daha kolaylaşmak ve bu konu üzerine eğilmeleri sağlanmaktadır. Hükümet politikası olarak Findeks değilde KOSGEB bayilik verip başka firmalarla anlaşsa kredilerin değil yatırımların artması sağlanabilir diye düşünüyorum. Turkcell Findeks ile bir anlaşma imzalayarak müşterilerine bankaya veya bilgisayara girmeden kredi notu öğrenme imkanı sağlıyor. Turkcell Findeks işbirliği ile hazırlanan ‘cepten kredi notunu öğren’ uygulaması ile SMS olarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Yapılan son düzenlemeye göre bu tarifenin 9 TL üzerinden ücretlendirilmesine karar verildi.

Bankalarda görünen kredi notunuzu öğrenerek kredi başvurusunda bulunabilir veya başvurunuzun onaylanması hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kredi notu sayesinde bankalar ile olan çalışma geçmişiniz ile ilgili olarak da bilgi öğrenebilirsiniz. 2013 yılından itibaren yürürlüğe giren uygulama ile bankalar artık müşterilerine bir karne niteliğinde kredi notu veriyor.

Bu kredi notu ise ister bireysel ister ticari ister sektör işlemlerinde kredilerde olsun her alanda kullanılabilmektedir. Bankalar ile önceki dönemlerde yapmış olduğunuz işlemlerin bir sonucu olan kredi notu, aynı zamanda finansal kurumlar için de bir gösterge olmaktadır. Findeks ve kredi kayıt bürosu işbirliği ile hesaplanan ve verilerin büyük oranla doğru olduğu kredi notunu Turkcell hatlı cep telefonunuzdan SMS olarak öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın