İş Bankası Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelişen teknolojik şartlar ile paralel olarak hızlı bir büyüme yaşamakta olan bankacılık sektöründe son zamanlarda en çok dikkat çeken uygulama şubeye gitmeksizin yapılan işlemler ya da başka bir deyiş ile şubesiz bankacılık hizmetidir. Yapılacak olan bu işlemler arasında en çok dikkat çeken de bankaya gitmeden yapılan kredi başvuru işlemleri olmak ile birlikte, söz konusu olan hizmet ile en çok dikkat çeken yer ülkemizin en başarılı bankaları arasında ön sıralarda bulunan İş Bankası’dır. Adı geçen bu bankadan şubesiz olarak yapılmakta olan kredi başvurularına “hızlı kredi başvurusu” adı verilmek ile beraber bu noktada pek çok kullanıcı “İş Bankası hızlı kredi başvurusu nasıl yapılır merak etmektedir.

iş bankası

Eğer siz de adı geçen bankaya üstelik şubeye gitmeksizin kredi başvurusu oluşturmak istiyor iseniz uygulayabileceğiniz yöntemler arasında şunlar bulunmaktadır;

İnternet Bankacılığı ile Kredi Başvurusu Oluşturma

Adı geçen bu işlem için ilk aşamada internete bağlanabileceğimiz herhangi bir cihazda yüklü olan tarayıcı aracılığı ile adı geçen bankanın sitesine girmemiz oradan da sahip olduğumuz kullanıcı  adı ve şifre ile giriş yapmamız gerekmektedir. Bu işlemden sonra ise başvurular bölümüne ondan sonra da ürünler bölümüne tıklayıp karşımıza çıkan hızlı kredi kısmından başvurumuzu gerçekleştirebiliriz.

Mobil Bankacılık ile Kredi Başvurusu Oluşturma

Bu yöntem ile başvuru yapmak için gerekli olan ilk şey sahip olduğumuz akıllı cep telefonumuza adı geçen bankanın mobil uygulamasını indirmektir. Daha sonra ise yine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak sureti ile ana menü bölümüne girmek ve başvurular kısmından hızlı kredi bölümüne tıklayarak adı geçen işlemi tamamlamak mümkün olmaktadır.

SMS ile Kredi Başvurusu Oluşturma

En çok tercih edilen uygulamalardan biri olmak ile birlikte gerçekleştirmek için takip edilmesi gereken adımlar şunlardır; cep telefonumuzun mesaj bölümüne gelerek NAKİT yazıp, bir boşluk bırakıp, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaramızı yazıp, boşluk bırakıp, talep ettiğimiz kredinin tutarını yazıp, yine bir boşluk bırakıp, aylık net gelirinizi de yazmak sureti ile 4402 numarasına kısa mesaj göndermektir.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın