Garanti Avans Hesap Nasıl Açılır?

Acil ödemelerinizde bankadaki hesabınızda para olmadığı zamanlarda bile para çekebilme imkanı sunan Garanti Avans Hesap sayesinde her türlü işlerinizi sorunsuzca yapabilirsiniz. Vadesiz hesaba açılır ve kısa süre içinde nakit ihtiyacınızı karşılamanızı sağlar. Acil nakit ödemelerinizde kullanabileceğiniz kredili mevduat hesabı olan avans hesap her zaman kullanıma hazır bir kredi işlevini görür.  Belirlediğiniz limite kadar para çekebilme ya da alışveriş yapabilme fırsatı sunar. İster tek seferde tüm limitinizi doldurabilir ister taksitli olarak da harcama yapabilirsiniz. Planlamadığınız önemli bir harcama ile karşılaştığınızda ya da alışveriş yaparken banka kartı ile kullanabileceğiniz bu hesap oldukça kullanışlıdır.

Bulunduğunuz bölgedeki Garanti Bankası şubesine giderek Garanti Avans Hesap açabilir ve anında kullanabilirsiniz. Kullandığınız miktara ve ödeme gününe kadar geçen süre göz önüne alınarak belirli bir miktar faiz eklenmektedir. 7 gün 24 saat kullanıma hazır olan bu hesap ile nakit para çekebilir, banka kartı ile alışveriş yapabilir ya da her türlü bankacılık işlemlerini kısa sürede zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Her tülü faturanızı ödeyebilir, EFT ya da havale işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.  Ayrıca elektrik, su gibi faturalarınızı otomatik ödeme yöntemi ile gününde ödenmesini sağlayabilirsiniz. Krediyi kullandığınız gün kadar faiz eklenir ve bir sonraki ay eklenen faiz miktarı otomatik olarak çekilir. Krediyi ödemek için hesaba yaptığınız her türlü para girişinde hesap anında ödenir ve tekrar ihtiyacınız olduğunda para çekebilme imkanı sunar.

Avans Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Avans Hesap açmak için banka şubesine gidilmeli ve hesabınızın onaylanması takip edilmelidir. E-mail adresinizden ya da 444 0 333 müşteri hizmetlerini arayarak hesabınızın onaylanıp onaylanmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz. 5 iş günü içerisinde öğrenebileceğiniz sonuçlar onaylanması halinde gerekli belgeler tamamlanarak hesabınızı hemen kullanabilirsiniz. Gelir belgesi ve nüfus cüzdanı fotokobisi  gibi istenilen belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

Garanti Avans Hesap Faiz Oranı

2013 yılında belirlenen avans hesap faiz oranı % 2.02 olarak belirlenmiştir. Ay boyunca kullandığınız miktar ve eklenen faiz miktarı ay sonunda şubeye verdiğiniz adrese gönderilir. Oldukça ekonomik olan bu oran ile 100 TL için sadece günlük 8 kr. faiz eklenir.

Bir önceki yazımız olan Senetle Cep Telefonu Satışı Yapan Mağazalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın