Finansbank Tanışma Kredisi

Bankaların sunduğu ürünlerden biri olan tüketici kredileri, müşterilerin ortaya çıkan tüketim gereksinimlerini karışlayan bir finansman çeşidir. Ticari kredilerde amaç, iş yapabilmek, üretim hacmini artırmak ve neticede kazanç elde etmek iken, tüketici kredilerinde amaç, müşterilerin ortaya çıkan farklı ihtiyaçlarını hemen gidermeye yöneliktir. Tüketici kredileri sayesinde müşterilerin, zaman içinde, tüketim tercihlerinin öne alınmasına kolaylık sağlanmış olmaktadır. Kısaca bireysel krediler ya da daha spesifik olarak ihtiyaç kredileri, müşterilerin tüketim taleplerinin gerçekleşmesini kolaylaştıran bir finansman türü olarak ortaya çıkmaktadır.

Böyle olunca bankalar, gittikçe bireysel kredilere ağırlık vermeye başladılar. Büyük kurumsal bankalar bile bireysel bankacılığın önemini anladılar ve bu yöndeki faaliyetlerini yoğunlaştırdılar.

Finansbank da aynı şekilde hareket eden bankalardan biridir. Bireysel müşteriler için Standart İhtiyaç Kredisi, Finansçı Kredisi, Konuşturan Kredi, Borç Transferi Kredisi, Mağaza İçi Kredi gibi çok çeşitli özelliklerde ihtiyaç kredileri sunan banka, bu arada bankaya yeni bireysel müşteriler kazandırabilmek için de Finansbank Tanışma Kredisi ürünü hazırlamıştır.
Finansbank’tan ilk defa ihtiyaç kredisi talep edecek müşteriler için hazırlanan bu tüketici kredisi ürününde faiz oranı, bugün için yüzde 1,19 gibi çok özel bir orandır. Amaç yeni müşterilerin Finansbank ile tanışmasını sağlamaktır.

Finansbank Tanışma Kredisi’ni talep etmenin üç yolu var. İlk yol 5030’a SMS ile TC Kimlik Numarası’nı göndermektir. İkinci yol ise bankanın internet sistesinde yer alan “Hemen Başvur” seçeneği kullanarak online başvuru yapmaktır. Üçüncü yol ise klasik yöntemdir. Yani bir Finansbank şubesine giderek başvuru yapmaktır.

Her durumda Finansbank gelen başvuruları incelemeye almakta ve kısa sürede sonuçlandırmaktadır. Olumsuz bir durum yoksa kredi çok çabuk onaylanıyor.

Bireysel kredilerde faiz oranları tüketim eğilimini belirleyen en temel faktördür. Bunun farkında olan bankalar mümkün olduğunca faizleri düşük tutmaya çalışıyorlar, ama sonuçta bankaların kendi faiz politikaları ve ülkenin ekonomik gidişi bu oranlar üzerinde etkilidir. Finansbank Tanışma Kredisi faiz oranlarının düşük olması, bir yerde yeni müşteri kazanım çabalarının bir sonucudur. Banka faiz gelirinden düşerek bir yerde yeni müşteri edinmenin maliyetini karşılamış olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın