Finansbank Reklamında Oynayan Kadın Kim ?

Son günlerde bankaların verdiği ilgi çekici reklamlara Finansbank’ta eklendi. Öyle ki herkes birbirine ya şu Finansbank reklamında oynayan kadın kim ? sorularını sormaya başladı. Reklam ilk olarak 2015 yılında yayınlandı. Mahalle ortamında sıcak bir ortamı anlatan reklamda yazarının Burak Aksak olduğu konuşulmakta. Üstelik Burak Aksak tarzına yakın bir çalışma ortadadır. Reklam ilk olarak 2015 yılında yayınlanmaya başlamış olup reklamda çok samimi, sempatik bulunan genç oyuncuyu sizler için biraz araştırdık.

Evet finansbank reklamındaki kadın ismi Selma Ergeç’ tir. Bir çok dizi ve filmde yer alan sempatik yüz insanlar tarafından nasıl tanınmadığı da ilginçtir. Nitekim yer aldığı yapımlar arasında ise Asi, Böyle mi olacaktı, Yarım elma, Gönül yarası ve Muhteşem Yüzyıl gibi tutulmuş dizilerde yer almıştır. Ünlü oyuncu bu reklam filmde ise bir bankacıyı canlandırıyor. Reklamda yer alan mottosu ise herkese  lazım finansçıda finansçı olup kötü bir yöneticiye bankanın yeniliklerinden faydalarından bahsederken yönetici bile finansbank yeniliklerini kabul ettirmeye başlamıştır.

Reklamın ana temasında mahalleye bir finansçı gelir ve bir apartmana taşınır. Kendini samimi bir şekilde anlatan finansbank reklamındaki kadın mahalledekilerin semtasini de kazanır. Çünkü bütün mahalle bu despot yöneticiden haz etmemektedir. Apartmanda ise aksi, bilmiş bir yönetici vardır. Ancak finansçı kız onu her defasında geri bırakacak sözler ve de hamlelerde bulunur. Yönetici her seferinde ya çeker gider ya da yukardan su tarzı bir şeyler atarak tepkisini belli eder. Evlerinin tam karşısında ise bankanın yeni şubesi açılmış ve fırsat çeşitliliği artmıştır.

                 Finansbank 2016 Reklamı

Şimdilerde finansbank 2016 reklamı dillerden düşmeyeceğe benziyor. Üstelik yeni reklamlarında yolda olacağı şimdiden kendini belli etmiştir. Banka reklamlarında seçtiği kişiler genelde iyi oyunculuk sergileyen kişiler olmaktadır. Böylece hem dikkat çekici hem de bankanın yüzü olduğunda bankayı iyi yansıtması önceliğine önem verdiklerini gösterir. 2017 yaklaşmasıyla reklam filmi çekildi. Reklamda bir tarafı kadın diğer tarafı erkekmiş gibi gösterilen kişi alışverişin kadın ve erkek yüzünü göstermeye çalışsa da kişiler tarafında eşcinselliğe teşvik gibi algılanmışa benziyor. Ayrıca  reklam sonrası reklamın çalıntı olduğu tepkileri yağmaya başladı bile.

Gelecek günlerde yine dikkat çekici reklamlar yapacağından şüphemiz olmadığı gibi yeni reklam yüzlerini mi tercih edecekler yoksa Selma Ergeç ile yollarına devam mı edecekler bekleyip göreceğiz.

 

Bir önceki yazımız olan Bank Asya’dan HGS Alanlara Para İadesi Yapıyor Mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu ne hakkında:
    finansbank reklamındaki kadın
Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın