Faturalı Hatta Kredi Nedir?

Kredi alarak nakit ihtiyaçlarımızı gidermek sıklıkla yapılan işlemler arasında yer alsa da , söz konusu hizmeti sunmak için en çok tercih edilen yerler arasında olan bankalar aramakta oldukları şartları taşımayan kişilere kredi verme konusunda bir hayli temkinli davranmaktadır. Söz konusu olan bu durum oldukça fazla sayıda kişiyi mağdur etmek ile beraber daha farklı yerlerden kredi almak adına arayış içerisine sokmaktadır. Bu noktada uygulanmakta olan yöntemlerden biri faturalı hatta kredi alma sistemi olmak ile beraber bu konuda herhangi bir fikri olmayan kişiler çoğu zaman “faturalı hatta kredi nasıl alınır?” diye merak etmektedir.

yüzde-50-indirimli-esnaf-kredisi-yürürlükte

Uygulanmasına yeni yeni başlanmış olan bu sistemin temel aldığı unsur ise GSM operatörlerinin yapmakta olduğu faturaya ek cihaz alma kampanyalarıdır. Söz konusu olan bu sistemi esas almakta olan telefon bayilerinin uyguladığı sistemin detayları aşağıda belirtildiği gibidir;

a. İlk aşamada sahip olduğumuz hat üzerinden kredi alabileceğimiz bir bayii tespit edip almak istediğimiz krediye dair taleplerimizi anlatmamız gerekmektedir,

b. Söz konusu olan bu telefon bayisi ilk olarak geçmişe dönük olarak yapmış olduğumuz fatura ödemelerini inceleyecek olup hattımıza ek olarak hizmet alıp alamayacağımızı sorgulayacaktır. Bu durumu tıpkı bankaların uygulamakta olduğu kredi notu sistemine gibi değerlendirmek doğru ve yerinde olacaktır. Eğer telefon faturalarımızı ödeme konunda gecikme aksamalar var ise hizmet almamız son derece zor olacaktır.

c. Mevcut durumumuz bahsedilmekte olan uygulamadan faydalanmamız konusunda sıkıntı çıkarmıyor ise kredi sürecinin ilk aşaması olarak hattınıza ek olarak istediğiniz tutarda bir cihaz almanız sağlanacaktır.

d. Daha sonraki aşamada ödemeleri taksit taksit telefon faturamıza yansıtılacak olan  bu cihazı hizmet aldığımız telefoncuya satmak söz konusu olacaktır.

e. Paketi dahi açılmamış olan bu cihazı bizden alarak yerine nakit para verecek olan telefon bayisinin bu hizmet üzerinden bir hayli yüksek karları olmaktadır.

f. Belli oranda bir komisyon dahilinde bize bu hizmeti veren telefoncu kar ederken, kredi alma konusunda sıkıntı yaşamakta olan kişi de bu olanak sayesinde ihtiyaç duyduğu nakit parayı temin edebilmektedir.

Kaynak: https://www.faturalihatlarakredi.com/

Bir önceki yazımız olan Türkiye’deki Bankaların Kredi Derecelendirme Notları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın