Aracın Tamamına Kredi

Araba almak günümüz şartlarında lüks olmaktan çıkıp artık son derece önemli bir ihtiyaç olmak ile beraber ne yazık ki mevcut olan ekonomik şartlar dahilinde düzgün bir araç almak çok da kolay olmamaktadır. Bu aşamada akla gelen ilk çözüm yolu bankalar olsa da bu yerler de çoğu zaman aracın tamamına kredi vermemekte ve daha başka çözüm yolları bulmak gerekmektedir. Bu konudan ülkemizdeki pek çok kişi mustarip olup çözüm yolu aradığı için daha anlaşılır olması için aracını tamamına kredi ile alan İbrahim Bey’in deneyimlerinden bahsedeceğiz.

Bu konuyu onun ağzından dinlemek ise çok daha anlaşılır olacaktır: ” Memurluktan emekli olmuş ve emekli maaşı ile geçinmeye çalışan sıradan vatandaşım. Hayatım boyunca kendime ait bir aracım olmadı ve bunu çok da dert etmedim. Ama yaşlılık döneminde otobüslerde, minibüslerde yolculuk yapmak iyiden iyiye zor olduğu için kendime bir araba almaya karar verdim. Piyasada araştırma yaptığım zaman ikinci el araçların pek çoğunun sıkıntılı olduğunu ve bu araçları alan kişilerin oldukça yüksek tutarlarda masraflar yaparak araçlrını toparlamaya çalıştıklarını farkettim. Hal bu iken benim gibi kıt kanaat geçinen birinin böyle gereksiz masraflarla ve zahmetli işlerle uğraşması zor olacağından dolayı sıfır bir araç almaya karar verdim.

Bunun için ise yüksek tutarlarda paralar gerekmekte idi. İlk olarak ülkemizin önde gelen bankalarından birine gittim. Başvuru yaptığım zaman en son aldığım krediyi düzgün ödemediğim için kredi notumun düştüğünü ve bana kredi veremeyeceklerini söylediler. Bu durum beni üzse ve şaşırtsa da hemen daha düşük profilli bir bankaya gittim. Oradan aldığım cevap ise talep ettiğim tutarda kredi alamayacağıma çünkü aracın tamamına kredi hizmetleri vermediklerine dairdi.

Ümitlerimi kaybetmiş eve doğru giderken durakta aracınızın tamamına kredi verilir ilanını gördüm ve son bir çare orayı aradım. Beni son derece iyi karşıladılar ve ofislerine davet ettiler. Aynı gün içinde de kredimi verdiler. Bu sayede talep ettiğim aracı tamamına kredi çekerek aldım. Ödemelerimi de son derece rahat bir şekilde yapmaya devam ediyorum.”

 

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın