Acil Nakit İhtiyacı Olana Yapı Kredi Esnek Hesap

Yaşamımızdaki her an nakit paraya ihtiyaç duymaktayız. Parasız hayatımızı idame ettirebilmemiz imkansız. Bu nedenle hayatımızı planlayacak ve geçimizi sağlayacak parayı kazanmak adına çalışmaktayız. Ancak maalesef yaşam standartlarının oldukça altında bulunan çalışan maaşları,her şeyin el değmeyecek şekilde pahallı oluşu,geçim sıkıntısının oldukça yüksek sayılarda olduğu Ülkemizde geçinmek bir derece ama kenara kıyıya para koymak gibi bir lüksümüz bulunmamaktadır.

Bu nedenle aniden doğan acil nakit ihtiyaçlarımızı asla rahatlıkla karşılayamaz ve hemen nakit ihtiyaçlarımıza cevap verecek nitelikte olan banka kurumlarına koşarız. Ancak tabi bütün bu geçim sıkıntısı içerisinde bankalardan almış olduğunuz ürünlerin ödemelerini düzenli şekilde yapmayı başarabildiyseniz. Çünkü maalesef günümüz bankaları her ne kadar bireylere hizmet vermek amacıyla var olmuş kurumlar olsalar da önünden geçmekte olan her bireye koşulsuz şartsız nakit para verebilme gibi bir ihtimali bulunmamaktadır.

yapı kredi esnek hesap

yapı kredi esnek hesap

Ancak bankaların bireylere sunmakta olduğu ürünler birden fazladır. Örneğin nakit ihtiyaçlarını bireysel kredi adı altında sunulan ürün ile gideremeyen bireylere yine belli şartlara bağlı olarak bankalar tarafından tanımlanan esnek hesap yani kredili mevduat hesabı tanımlaması yapılabilmektedir. Böylelikle bireyler acil nakit ihtiyaçlarını bireysel krediden çok daha düşük faizli ve ödeme koşulu çok daha rahat olan bu hesap ile karşılayabilmektedirler.

Bu ürün alanında en rahatlıkla ürünü kullanılabilecek olan banka yapı kredi bankasıdır.  Banka tarafından hesap açan bireylerin hesaplarına belirli limitler şeklinde tanımlanan esnek hesap sadece acil ihtiyaçlara yönelik olarak kullanılmamaktadır. Bireylerin tüm ihtiyaçlarına yönelik olarak kullanılabilmektedir. Örneğin bankaya vermiş olduğunuz otomatik ödemenizin günü geldi ancak hesabınızda para yok yada bankadan almış olduğunuz bireysel kredinize ait taksit ödemenizin son günü ve yine para yok. İşte böyle durumlarda imdadınıza yetişen yapı kredi esnek hesap sayesinde bankacılık siciliniz zarar görmemektedir. Yapı kredi bankası esnek hesap ürününe gerek yapı kredi şubelerinden,bankaya ait internet bankacılığından yada banka ATM’lerinden başvuru yapılabilmektedir.

İlgili aramalar:

  • Yapı Kredi Esnek Hesap Kapatma
  • Yapı Kredi Esnek Hesap Başvurusu
  • Yapı Kredi Esnek Hesap Açtırma
  • Yapı Kredi Esnek Hesap Arttırma
  • Yapı Kredi Esnek Hesap İptali

İlgili esnek hesaba başvurmak için bireye ait nufüs cüzdanı fotokopisi ve bireyin gelir durumunu gösterir belge gerekmektedir. İlgili hesaba tanımlanan limitten kullandığınız kadar faiz ödemesi yaparak ödeme durumunda sağlanan kolaylıktan da yararlanabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartının CVV Güvenlik Numarası Neresinde Yazar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın