120 Ay Konut Kredisi Veren Bankalar

120 ay konut kredisi veren bankalar hangileri? Yaklaşık 10 yıl boyunca, kira öder gibi kredi ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Her ne kadar çok uzun bir süre olarak gelse de, bu süre zarfında eviniz olmadan kira ödemeniz gerektiğini ve 10 yılın sonunda yine de ev sahibi olamadığınızı düşünürseniz, bu şekilde bir kredi almak oldukça makul gözüküyor. Bunun yanı sıra da, emlak sektörünün de sürekli bir gelişme yaşandığı düşünülürse, bu açıdan her türlü karda olduğunuz söylenebilir.

120 ay konut kredisi veren bankalar aslında tüm bankalar olarak sıralanabilir. Ancak, özel bankaların bazı müşterilerine bu konuda daha avantajlı imkanlar sunduğunu da belirtmekte fayda var. Hayalinizdeki eve kavuşmak için tek yapmanız gereken en uygun kredi faizini sunan banka ile görüşmek. Tabi öncelikli olarak almak istediğiniz eve karar vermeniz gerekiyor. Almak istediğiniz eve karar verdiğinizde, banka evin ederi için bir bilir kişi yolluyor. Bu bilir kişi evin ederi kadar bir bilanço çıkartıyor ve karşılığında bankanın vereceği tutarda kredi sağlıyor.

Bazı bankalar evin tüm bedeli kadar ödeme yaparken, bazı bankalar sadece belli oranda kredi ödemesi yapıyor. Krediniz bitene kadar da, eviniz banka tarafından ipotekte tutuluyor. Bu süre zarfında dilerseniz evi satıp kredinizi tümden ödeme şansınız da bulunuyor. Ev kredisi veren bankalar için internetten araştırma yapmanız yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın